Balcers nopelna rezultatīvu piespēli uzvaras vārtos pret savu bijušo klubu (VIDEO)

25/11/2021 08:10
Rūdolfs Balcers

Latviešu uzbrucējs Rūdolfs Balcers Nacionālajā hokeja līgā (NHL) šorīt pārtrauca savu trīs spēļu sēriju bez rezultativitātes punktiem, nopelnot rezultatīvu piespēli Sanhosē ”Sharks” mačā pret savu bijušo klubu Otavas ”Senators”, un palīdzēja savai pārstāvētajai komandai mājās izcīnīt panākumu ar 6:3.

Balcers turpināja spēlēt ”Sharks” pirmajā maiņā kopā ar šveicieti Timo Maieru un Sanhosē kluba kapteini Loganu Kutūru. Latvietis laukumā pavadīja 16 minūtes un četras sekundes (78 sekundes mazākumā), kuru laikā izpildīja divus metienus pa pretinieku vārtiem, atdeva rezultatīvu piespēli uzvaras vārtu guvumā, bloķēja divus sāncenšu metienus, pielietoja trīs spēka paņēmienus un ieguva neitrālu lietderības koeficientu.

Latvijas izlases uzbrucējs šorīt pārtrauca trīs spēļu sēriju bez rezultativitātes punktiem un nopelnīja astoto punktu šosezon. Balcers sezonas aizvadītajos 19 mačos ir guvis divus vārtus un izdarījis sešas rezultatīvas piespēles.

Mets Nieto jau astotajā minūtē guva savus pirmos vārtus sezonā un ”Sharks” izvirzīja vadībā (1:0), taču Džošs Noriss pirmās trešdaļas turpinājumā panāca izlīdzinājumu – 1:1. Lai gan otrā perioda  47. sekundē čehs Tomāšs Hertls atguva mājiniekiem vadību (2:1), otrās trešdaļas turpinājumā, precīziem esot Breidijam Tkačukam un Konoram Braunam, ”Senators” 37. minūtē pirmoreiz izvirzījās vadībā – 3:2.

Viesu prieki gan nebija ilgi, jo 31 sekundi pirms otrās trešdaļas noslēguma Niks Bonino guva vārtus vairākumā un panāca neizšķirtu (3:3). Turklāt nepilnas deviņas minūtes līdz pamatlaika beigām Balcers ieguva ripu pie laukuma apmales un izdarīja lielisku piespēli savam maiņas biedram Maieram, kurš izpildīja precīzu metienu no zonas vidus un atguva ”Sharks” vadību – 4:3.

Cenšoties izglābties no zaudējuma, Otava pamatlaika izskaņā nomainīja vārtsargu Metu Mareju pret sesto laukuma spēlētāju, bet vārtsarga nomaiņa neattaisnojās, jo Sanhosē iemeta divas ripas pretinieku tukšajos vārtos, precīziem esot komandas kapteinim Kutūram un Džeikobam Midltonam, un panāca 6:3.

”Sharks” izcīnīja otro uzvaru pēc kārtas, sagādājot pretiniekiem kārtējo zaudējumu šosezon, un pakāpās uz devīto vietu Rietumu konferencē. Sanhosē 19 mačos ir izcīnījusi 21 punktu. Tikmēr ”Senators” ar 17 spēlēs iegūtiem deviņiem punktiem ieņem pēdējo vietu visā līgā.

Nākamo maču ”Sharks” aizvadīs pēc divām dienām (27. novembrī), kad, noslēdzot četru mājas spēļu sēriju, pulksten 5:30 savā laukumā uzņems vienu no Austrumu konferences spēcīgākajiem klubiem Toronto ”Maple Leafs”.