Balinska vārti atnes komandai uzvaru Čehijas čempionāta spēlē

10/01/2021 22:06
Uvis Jānis Balinskis

Čehija

Latvijas aizsargs Uvis Jānis Balinskis svētdien guva vārtus Čehijas hokeja ekstralīgas spēlē, viņa un Oskara Cibuļska pārstāvētajai Litvīnovas “Verva” komandai svinot uzvaru. Litvīnovas hokejisti savā laukumā ar rezultātu 5:0 (1:0, 0:0, 4:0) pārspēja Pardubices “Dynamo”.

Balinskis vārtus guva mača 14.minūtē, kad ar metienu no zilās līnijas realizēja vairākumu. Tie bija komandas pirmie vārti, kas vēlāk izrādījās uzvaru nesošie. Balinskis šajā duelī uz ledus pavadīja 20 minūtes un 32 sekundes, kuru laikā trīsreiz meta pa vārtiem, bet Cibuļskis 19 minūtēs un 14 sekundēs izpildīja vienu metienu. Abiem latviešiem lietderības koeficients bija neitrāls.

Tāpat uzvaru svinēja aizsargs Guntis Galviņš un viņa pārstāvētā Ostravas “Vitkovice Ridera”, kas izbraukumā ar 4:1 (2:0, 1:0, 1:1) guva virsroku pār Karlovi Vari “Energie”. Galviņš spēlēja 17 minūtes un 33 sekundes, dueli noslēdzot ar pozitīvu lietderības koeficientu +1.

Ar paceltu galvu laukuma pameta arī uzbrucējs Māris Bičevskis un “Mlada Boleslav”, kas savā laukumā ar 4:2 (3:0, 1:1, 0:1) pārspēja “Olomouc”. Bičevskis uz ledus pavadītajās 15 minūtēs un 14 sekundēs vienreiz meta pa vārtiem, pielietoja divus spēka paņēmienus, uzvarēja četros no 14 iemetieniem un tika pie neitrāla lietderības koeficienta.

Turpretī zaudējumu cieta aizsarga Ralfa Freiberga pārstāvētā Brno “Kometa”, kas mājās ar 2:3 (2:1, 0:1, 0:0, 0:1) papildlaikā piekāpās Plzeņas “Škoda” vienībai. Freibergs svētdien nespēlēja.

No latviešu pārstāvētajām komandām visaugstāk turnīra tabulā ir “Mlada Boleslav”, kas ar 58 punktiem 30 spēlēs ieņem trešo vietu. “Kometa” vienība ar 42 punktiem 29 spēlēs ieņem devīto pozīciju, “Verva” ar 35 punktiem 28 mačos atrodas desmitajā vietā, bet “Vītkovice Ridera” ar 34 punktiem 29 dueļos ir 11.pozīcijā. Čehijas ekstralīgā šosezon spēlē 14 komandas.

Šveice

Latvijas vārtsarga Ivara Punnenova, kā arī uzbrucēju Riharda Melnalkšņa un Toma Andersona pārstāvētā Langnau “Tigers” komanda svētdien svinēja uzvaru Šveices augstākās hokeja līgas (NLA) spēlē. “Tigers” viesos ar rezultātu 4:3 (0:1, 0:2, 3:0, 0:0, 1:0) pēcspēles metienu sērijā pārspēja Cīrihes “Lions”.

Punnenovs šajā mačā atvairīja 48 no 51 mestās ripas, kā arī ielaida tikai divus no septiņiem “bullīšiem”. Viņš šosezon 19 spēlēs vidēji ielaidis 3,12 vārtus un atvairījis 91,90% metienu, otrajā statistikas rādītājā ieņemot astoto vietu NLA.

Tikmēr Andersons, kurš realizēja vienu no pēcspēles metieniem, spēlēja deviņas minūtes un 16 sekundes, bet Melnalksnis uz ledus pavadītajās sešās minūtēs un 23 sekundēs uzvarēja vienā no trim iemetieniem. Abi latviešu laukuma spēlētāji dueli noslēdza ar neitrālu lietderības koeficientu.

Ar uzvaru nedēļu pabeidza arī Sanda Smona un Denisa Smirnova pārstāvētā Ženēvas “Servette”, kas izbraukumā ar 4:3 (1:1, 3:1, 0:1) uzveica “Biel-Bienne” komandu. Smirnovs deviņās minūtēs un deviņās sekundēs uzvarēja divos no trim iemetieniem, tika pie divām soda minūtēm un neitrāla lietderības koeficienta, bet Smons palika ārpus pieteikuma.

Jau ziņots, ka Ronalda Ķēniņa pārstāvētajai  “Lausanne” saslimšanas ar Covid-19 dēļ noteikta karantīna.  No Latvijas hokejistu pārstāvētajiem klubiem NLA čempionātā visaugstāk atrodas “Lausanne”, kas 21 spēlē iekrājusi 42 punktus un ieņem ceturto vietu. Aiz tās ar 39 punktiem 21 mačā ir Ženēvas “Servette”, kamēr Langnau “Tigers” ar 22 punktiem 24 spēlēs ir priekšpēdējā 11.vietā. Iepriekšējā sezonā NLA turnīrs noslēdzās pēc regulārā čempionāta, tādējādi otro reizi vēsturē un pirmo reizi kopš 1940.gada netika kronēts Šveices čempions hokejā.