Banjaja pirmo reizi kļūst par “MotoGP” čempionu

06/11/2022 19:59
Frančesko Banjaja

Frančesko Banjaja svētdien motošosejas pasaules čempionāta pēdējā, 20.posmā – Valensijas “Grand Prix” – prestižākajā klasē “MotoGP” ierindojās devītajā pozīcijā, taču ar to pietika, lai izcīnītu savu pirmo čempiontitulu.

Pirms pēdējā posma Banjaja (“Ducati Lenovo”) atradās kopvērtējuma līderpozīcijās ar 23 punktu pārsvaru pār tuvāko sekotāju pagājušās sezonas čempionu Fabio Kvartararo, un, lai izcīnītu čempiontitulu, viņam vajadzēja noslēdzošajā posmā finišēt ne zemāk kā 14.vietā.

Daļu sezonas līderpozīcijās atradās Kvartararo, kurš vienubrīd apsteidza Banjaju pat par 91 punktu, taču neveiksmīga sezonās otrā daļa liedza viņam pacīnīties par čempiontitulu. Noslēdzošajā posmā ātrākais bija Alekss Rins (“Suzuki Ecstar”), otro vietu ieņēma Breds Binders (“Red Bull KTM”), kurš piekāpās 0,396 sekundes, bet trešais, zaudējot 1,059 sekundes, bija Marks Markess (“Repsol Honda”).

Ārpus labāko trijnieka palika Kvartararo, kuram sekoja Migels Oliveira (“Red Bull KTM”), kamēr sesto vietu ieņēma Huans Mirs (“Suzuki”), un septītais finišēja Luka Marini (“Mooney VR46”). Astotajā vietā ierindojās Enea Bastianīni (“Gresini”), par vienu pozīciju zemāk sacensības noslēdza Banjaja, un desmito vietu izcīnīja Franko Morbidelli (“Yamaha-SRT”).

Banjaja izcīnīja čempiontitulu ar sakrātiem 265 punktiem. Ar otro vietu nācās samierināties Kvartararo, kurš sakrāja 248 punktus, bet, pateicoties astotajai vietai noslēdzošajā posmā, trešajā pozīcijā sezonu noslēdza Bastianīni. Savukārt Konstruktoru kausā ar 448 punktiem triumfēja “Ducati”. Pērn Kvartararo spēja nodrošināt čempiontitulu jau pirms pēdējiem diviem posmiem.