Banjaja triumfē “MotoGP” sezonas pirmajā posmā

26/03/2023 18:05
Frančesko Banjaja

Pērnās sezonas čempions Frančesko Banjaja svētdien izcīnīja uzvaru pasaules motošosejas čempionāta pirmā posma – Portugāles “Grand Prix” – sacensībās “MotoGP” klasē.

Banjaja (“Ducati Lenovo”) kļuva par līderi otrajā aplī un otrajā vietā viņam sekoja Migels Oliveira (“CryptoDATA RNF”). Trešajā aplī Oliveiram virsū uztriecās Marks Markess (“Repsol Honda”), kas abiem braucējiem lika piedzīvot kritienu un neturpināt sacīksti.

Finišā Banjaja par 0,687 sekundēm sekundēm apsteidza Maveriku Vinjalesu (“Aprilia”), bet labāko trijnieku noslēdza Marko Bedzeki no “Mooney VR46” vienības, atpaliekot no uzvarētāja 2,726 sekundes.

Ceturto vietu ieņēma Žoans Zarko (“Prima Pramac”), piektais bija Alekss Markess (“Gresini”), sestajā pozīcijā ierindojās Breds Binders (“Red Bull KTM”), septītais finišēja Džeks Millers (“Ducati Lenovo”), astotajā vietā bija Fabio Kvartararo (“Monster Energy Yamaha”), devītais finišu sasniedza Aleišs Espargaro (“Aprilia”), kamēr labāko desmitnieku noslēdza Alekss Rins (“LCR Honda Castrol”).

Dienu iepriekš tika aizvadītas pirmā “MotoGP” sprinta sacīkste, kurā uzvaru svinēja Banjaja, aiz sevis atstājot Horhi Martinu (“Prima Pramac”) un Markesu. Šosezon sprinta sacensības, kurās motobraucēji veic 12 apļus un cīnās arī par kopvērtējuma punktiem, paredzētas dienu iepriekš pirms katras galvenās sacīkstes.

Šajā sezonā kalendārā paredzēts 21 posms. Pērn pirmo reizi karjerā par čempionu kļuva Frančesko Banjaja.