Banjaja triumfē Spānijas “MotoGP” posmā

30/04/2023 19:00
Frančesko Banjaja

Itālijas motosportists Frančesko Banjaja svētdien izcīnīja pirmo vietu pasaules motošosejas čempionāta ceturtā posma – Spānijas “Grand Prix” – sacensībās prestižākajā “MotoGP” klasē.

Lielāko daļu brauciena vadībā bija Breds Binders (“Red Bull KTM”) un Džeks Millers (“Red Bull KTM”), taču pēdējos apļos uzvaru izrāva “Ducati Lenovo” komandas braucējs Banjaja. Finišā Banjaja par 0,221 sekundi apsteidza Binderu, bet Millers piekāpās uzvarētājam nedaudz vairāk kā sekundi.

Uzreiz ārpus labāko trijnieka palika Horhe Martins (“Prima Pramac”), piektais finišēja Aleišs Espargaro (“Aprilia”), sestais bija Luka Marīni (“Mooney VR46”), septīto vietu ieņēma Dani Pedrosa (“Red Bull KTM”), astotajā un devītajā pozīcijā ierindojās attiecīgi Alekss Markess (“Gresini”) un Takaki Nakagami (“LCR Honda Idemitsu”), bet labāko desmitnieku noslēdza Fabio Kvartararo (“Monster Energy Yamaha”).

Neilgi pēc starta sacīkste tika apturēta, jo Kvartararo un Migels Oliveira piedzīvoja sadursmi pirmajā aplī, un tika veikts atkārtots starts. Dienu iepriekš notikušajā sprinta sacīkstē ātrākais bija Binders, aiz sevis atstājos Banjaju. Kopvērtējuma līderis pēc četriem posmiem ar 87 punktiem ir Banjaja, otrajā vietā 65 punktiem ir Bedzeki, bet trešais ar 62 punktiem ir Binders.

Šajā sezonā kalendārā paredzēti 20 posmi. Pērn pirmo reizi karjerā par čempionu kļuva Frančesko Banjaja.