Banki par PK izlozi: Nav lielu cerību, bet visi zina, ka mēs neesam Pelnrušķīte

29/04/2023 17:37
Nokopēts
Luka Banki

Latvijas basketbola izlases galvenais treneris Luka Banki pēc notikušās Pasaules kausa izlozes vērtēja Latvijas valstsvienības apakšgrupu, komandas cerības finālturnīrā, kā arī ieskicēja gatavošanās plānu un sastāva atlasi.

Jau vēstīts, ka šodien notikušajā izlozē noskaidrojās, ka Latvija Pasaules kausa finālturnīrā, kas no 25.augusta līdz 10.septembrim notiks Indonēzijā, Japānā un Filipīnās, spēlēs H grupā ar Franciju, Kanādu un Libānu. Šīs apakšgrupas mači notiks Indonēzijas galvaspilsētā Džakartā.

“Nav lielu cerību, jo mēs šeit runājam par pasaules labākajām komandām. Sākot kvalifikāciju no ļoti sliktām pozīcijām, mēs zinājām, ka, neskatoties uz mūsu lielisko bilanci – 16 mačos izcīnītas 15 uzvaras -, mūsu reitings nekļuva daudz labāks, kas izlozē mums ļautu tikt augstāk par sesto grozu,” izlozi vērtēja Banki. “Kad sākumā ieraudzīju Kanādu un Franciju vienā grupā, zināju, ka jebkurai komandai, kas tur iekļūs, nebūs viegli. Taču mums šī ir ļoti lieliska iespēja un es arī vēlētos, lai komanda tā arī tai pieietu. Visi zina, ka mēs neesam Pelnrušķīte – kad šeit Francijā lasīju par grupu prognozēm, viņi vēlējās izvairīties no Latvijas. Viņi zina, ka mēs esam pelnījuši vairāk.”

“Lai vai kā, bet šādos turnīros ir daudzi faktori, kas spēlē savu lomu. Pretinieku uzvārdi visiem liks būt modriem, bet es vēlu mūsu puišiem uz turnīru ierasties veseliem. Mums jau ir dažas problēmas ar savainojumiem, taču es ticu, ka mēs smagi strādāsim, lai parādītu sevi no labākās puses, kā arī varēsim lepoties par iespējas izmantošanu, kas mums ir dota,” teica izlases galvenais treneris. “Ceru, ka mums būs labs sagatavošanās process un laukumā parādīsim savu identitāti un esam pelnījuši tur atrasties ne tikai kā skatītāji. Esmu pārliecināts, ka puiši kārtējo reizi apliecinās savu kvalitāti.”

“Kvalifikācijas logos izmantoju daudzus spēlētājus, un, kā jau esmu teicis – viņi visi ir pelnījuši iespēju,” kandidātu atlasi uz PK ieskicēja Banki. “Diemžēl sastāvā uz Pasaules kausu būs tikai 12 vietas, bet gatavošanās procesā – tikai 15 vai 16 vietas. Mums būs patiešām garš spēlētāju saraksts, kuram sezonas izskaņā turpināsim sekot līdzi. Esmu runājis ar federāciju, lai jau jūnijā sarīkotu pirmo nometni vēl pirms oficiālās treniņnometnes un brīdī, kad lielākā daļa spēlētāju atpūšas, es varētu strādāt ar jaunajiem basketbolistiem. Protams, ir par agru runāt, bet ticiet man – visi spēlētāji, kas pēdējos divos gados, sākot no priekškvalifikācijas, mums palīdzējuši, ir pelnījuši iespēju. Tāpēc ar saviem palīgiem aktīvi darbojos, lai ievāktu nepieciešamo informāciju un izveidotu labāko sastāvu Pasaules kausam.”

Latvija nonāk vienā PK grupā ar NBA zvaigznēm un Vembanjamu

TOP notikumi
1
X
2
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām