Bārtulis par NHL finālu: Sērija ar Čikāgu varēja aiziet dažādos virzienos (VIDEO)

Ģenerāļa stūrmaņi: Oskars Bārtulis

Ģenerāļa stūrmaņi: Oskars BartulisLai arī pēdējā laikā Oskara Bārtuļa vārds vairāk saistās ar skandālu ap pilsonības maiņu, Valdis Valters Oskaru par stūrmani aicinājis cita iemesla dēļ: lai noskaidrotu kāds bijis Bārtuļa ceļš līdz katra hokejista sapnim – NHL Stenlija kausa finālam.Oskars ne tikai atklāj paša ceļu, bet sniedz arī padomus, kuros būtu vērts ieklausīties katra jaunā hokejista vecākiem.#generalasturmani iespējami pateicoties sadarbībai ar Renault Mūsa Motors Rīga, "Latvijas Nafta", VENDEN un Garmin Latvia

Gepostet von Hattrick.lv am Freitag, 1. März 2019

Latvijas hokejists raidījumā “Ģenerāļa stūrmaņi” ar Valdi Valteru atcerējās laiku Nacionālajā hokeja līgā (NHL), kā arī stāstīja par vēl dažādiem citiem savas karjeras pagriezieniem.

Bārtulis ir viens no retajiem latviešu izcelsmes hokejistiem, kurš spēlējis NHL finālā. Viņš 2010. gadā kopā ar Filadelfijas “Flyers” sasniedza finālsēriju, kur gan ar 2-4 piekāpās Čikāgas “Blackhawks”.

“Kad pirmo reizi aizbraucu uz NHL, bija paredzēts, ka spēlēšu, bet tomēr uzreiz nevarēju, jo [Kriss] Prondžers atgriezās ātrāk no savainojuma nekā paredzēts,” komentēja Bārtulis. “Pēc tam mani vēlreiz izsauca uz četru dienu treniņprocesu un, protams, ka biju satraucies, jo šķita, ka debitēšu. Atceros, ka pirmajā mačā man pat deva visai lielu spēles laiku. Pēc tam nospēlēju dažas spēles un man zvanīja aģents un piedāvāja trīs gadu līgumu.”

“Biju par to izbrīnīts. It sevišķi par to, ka tas bija vienvirziena līgums, kas nodrošināja arī ar visu līguma summu. Trīs gados saņēmu 1,8 miljonus pirms nodokļu nomaksas. Amerikā gan māca ar naudu apieties, kur ir sapulces ar finansistiem, tādēļ nav tā, ka “galva aizlido”. Forši, protams, saņemt tādu atalgojumu,” atzina hokejists.

Finālsērijā “Flyers” togad pirmajā kārtā ar 4:1 uzvarēja Ņūdžersijas “Devils”, tad 4:3 apspēlēja Bostonas “Bruins”, bet konferences finālā droši ar 4:1 tika galā ar Monreālas “Canadiens”.

“Sajūtas spēlēt finālā ir kaut kas īpašs. Ar katru kārtu “play-off” hokejs paliek arvien agresīvāks un rupjāks. Fināls man ir īpaši palicis atmiņā. Izslēgšanas spēlēs ielecām burtiski “pēdējā vagonā”. Pirmajā kārtā Ņūdžersiju mierīgi uzvarējām, bet vēlāk zaudējām sērijā  Bostonā 0:3. Pēc tam spējām izvilkt 3:3 un izšķirošajā spēlē pēc pirmā puslaika jau bija 0:3. Situācija bija grūta, tomēr saņēmāmies un tikām konferences finālā. Pēc tam Monreālu arī diezgan viegli uzvarējām un finālā ar Čikāgu viss varēja aiziet dažādos virzienos,” atzina Bārtulis.

Jau ziņots, ka Bārtulis paudis apņēmību atgriezties Latvijas izlasē par spīti tam, ka sezonas laikā pavīdēja informācija, ka viņš ir pieņēmis Krievijas pilsonību. Šobrīd viņš ārstē rokas savainojumu, bet pirms tam spēlēja kopā ar Krišjāni Rēdlihu Kontinentālās hokeja līgas () komandā Pekinas “Kunlun Red Star”.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par