Batņa par šī gada hokeja izlases trumpjiem, “killera instinktu” un spēli pret Somiju

12/05/2022 17:08
Oskars Batņa

Latvijas hokeja izlases uzbrucējam Oskars Batņa pasaules čempionāts Somijā būs trešais karjerā. Pirms turnīra hokejists sarunā ar “sportazinas.com” pastāstīja par izlases trumpjiem, pārliecības iegūšanu un maču pret Somiju, kuras čempionātā viņš spēlē.

“Sajūtas pirms turnīra ir labas, nevaru sagaidīt pirmo spēli. Pēc pārbaudes mačiem pret Kazahstānu mums iedeva divas brīvdienas, uzņēmām spēkus. Vakar [10. maijā] bija komandas vakariņas, saliedējāmies kopā un tad jau sāksim gatavošanos piektdienas spēlei. Konkrēti vēl neesam pētījuši pretiniekus, visas video sapulces notiks jau Tamperē,” atklāja hokejists.

“Nedomāju, ka divas pārliecinošās uzvaras pret Kazahstānu [summa 10:1] varētu mūs atslābināt, gluži pretēji, tās mums palīdzēja sajust pārliecinātību savos spēkos. Daudz spēlējam uzbrukumā, noķērām vārtu garšu, to killera instinktu [uzbrukuma] noslēguma fāzē,” uzskata uzbrucējs. “Aptuveni zinu, kuras komandas ir mūsu grupā. Taču esmu tāds cilvēks, kurš gatavojas katram nākamajam mačam – sākumā nospēlē vienu un tad gatavojies nākamajam,” viņš turpina.

“Pirmais čempionāts vienmēr būs pirmais, bet kopumā jau nē, sajūtas īpaši nav mainījušas. Joprojām ir lielā degsme doties uz izlasi, palīdzēt un maksimāli dot visu, ko es varu iedot,” pirms sava trešā turnīra saka spēlētājs. “Par kaut kādām lomām ar treneriem neesam runājuši, es vienkārši spēlēju savu hokeju – agresīvi, maksimāli dodos pie vārtiem. Ja treneri kaut ko prasa, tad viņi vienmēr pasaka, ja kaut kas jāmaina,” saka Batņa.

“Protams, būs interesanti uzspēlēt pret Somiju. Zinu, ka daži mani komandas biedri skatīsies šo maču, gan jau pēc tam būs kādi komentāri, tāpēc gribās nospēlēt maksimāli labi. Pāreja no Francijas uz Somiju sanāca viegli. Jā, bija jāpierod pie cita tempa, nedaudz citādāka pieeja, bet mani sagaidīja labi, treneri uzreiz pateica, ko gaida, es to izpildīju un viņi bija apmierināti. Somijā visas komandas ir vienādi augstā līmenī, Francijā tomēr ir daži grandi un tad pārējie. Varbūt nelielu slogu no pleciem tas noņem, bet pa lielam tas neko neietekmē, jo es tāpat pieturos pie savas spēles. Zinu savus trumpjus un varu tos izmantot,” uzskata uzbrucējs.

“Man liekas, ka viens no mūsu trumpjiem šogad ir ātrums. Esam jauni čaļi un komanda ir ļoti saliedēta – visi par vienu un viens par visiem. Skatoties, kāda ir situācija pasaulē, trīs spēles četrās dienās noteikti nav tā lieta, par kuru vajadzētu uztraukties. Tā ir baudāma lieta un tas nav grūtākais, kas var notikt dzīvē,” saspringtu grafiku komentē Latvijas izlases pārstāvis.

Oskars Batņa

Oskars Batņa | Foto: LHF

Pieslēgties

Dienas fokusā

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām