Baumanim sestā vieta Barselonas kvalifikācijā

Jānis Baumanis, sportazinas.com
Jānis Baumanis

Latvijas rallijkrosa braucējs no STARD komandas ieņem sesto vietu pēc Barselonā notiekošā pasaules čempionāta otrā posma četrām kvalifikācijas sesijām.

Sestdien pirmajā kārtā latvietis ierindojās septītajā vietā, bet otrajā uzrādīja astoto labāko laiku. Savukārt svētdien viņam trešajā kārtā bija septītais ātrākais laiks, bet ceturtajā kārtā tika izcīnīta uzvara savā braucienā, kas deva sesto ātrāko laiku.

Baumanis kvalifikācijā iekrāja 148 punktus, kas dos sesto vietu un pusfinālu ļaus sākt no otrās starta rindas.

Visos četros kvalifikācijas braucienos ātrākais bija zviedrs Timijs Hansens, kurš summā iekrāja 200 punktus. Pusfinālu sasniedza kvalifikācijas 12 labākie sportisti.

Pusfināli un fināls notiks vēlāk svētdien.

“GRX Taneco” vienības attīstības braucējs Reinis Nitišs šajā posmā nepiedalās.

Jaunā pasaules čempionāta sezona tika sākta aprīļa sākumā Abū Dabī, kad Baumanis pēc desmit sekunžu soda no ceturtās vietas atkrita uz piekto, bet Nitišs pusfinālā piedzīvoja iespaidīgu avāriju.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā pēc viena posma līderis ar 30 punktiem ir zviedrs Kevins Hansens, 26 punktus iekrājis soms Niklass Grenholms, kamēr trešais ar 20 punktiem ir Baumanis.

Pasaules čempionātā šogad kopumā būs desmit posmi, no kuriem devītais septembrī notiks Biķernieku trasē. Salīdzinot ar iepriekšējo sezonu, seriālu pametušas vairākas rūpnīcas komandas, kā arī iepriekšējo gadu vadošie piloti.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par