Baumanim un Nitišam neizdodas iekļūt finālā dubļainajā PČ rallijkrosa posmā Francijā

03/09/2017 17:28

Latvijas rallijkrosa braucējiem Jānim Baumanim un Reinim Nitišam svētdien neizdevās sasniegt finālu Francijā notiekošā pasaules čempionāta sezonas devītajā posmā, kurā dalībniekiem nākas cīnīties arī ar dubļiem trasē.

Jau vēstīts, ka prestižajā “SuperCar” klasē Baumanis pēc sestdien aizvadītajiem diviem kvalifikācijas braucieniem bija devītais, bet Nitišs ieņēma 11.vietu.

Savukārt svētdien, kad tika aizvadīti pēdējie divi kvalifikācijas braucieni, viņi lietus radītajā dubļainajā trasē savas pozīcijas nenosargāja, tomēr starp 12 pusfinālistiem tika.

Trešajā kvalifikācijas braucienā STARD komandas pilots Baumanis uzrādīja septīto labāko rezultātu, kamēr EKS vienības braucējs Nitišs bija 13.vietā. Savukārt noslēdzošajā kvalifikācijas sesijā ātrāks bija Nitišs, kurš ieņēma devīto vietu, bet Baumanim bija 12.labākais laiks.

Kvalifikācijā Baumanis nopelnīja 135 punktus, kas viņam deva desmito pozīciju, kamēr Nitišs ar 132 punktiem ierindojās 12.vietā un kā pēdējais iekļuva pusfinālā.

Tikmēr pēc kvalifikācijas līderis ar 187 punktiem bija zviedrs Jūhans Kristofešsons, kuram septiņus punktus zaudē francūzis Sebastjans Lēbs.

Pusfinālā abi Latvijas braucēji startēja otrajā braucienā, kurā Baumanis finišu sasniedza ceturtais, bet Nitišs palika sestais.

Baumanis jau no starta bija ceturtais, augstāk tā arī netiekot, savukārt Nitišam pusfinālā problēmas sagādāja mašīnas priekšējā stikla tīrāmās slotiņas, kuras nedarbojās, tāpēc dubļainajā trasē sportistam bija apgrūtināta redzamība.

Braucienā uzvarēja zviedrs Timijs Hansens, aiz sevis atstājot Lēbu un norvēģi Andreasu Bakerūdu. Savukārt otrā pusfinālā uzvarēja Kristofešsons, aiz kura palika norvēģis Peters Sūlbergs.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā pirms devītā posma ļoti pārliecinošs līderis ar 211 punktiem ir Kristofešsons, kuram ar 176 punktiem seko norvēģis Peters Sūlbergs, bet trešais ar 158 punktiem ir Nitiša komandas biedrs un pašreizējais čempions Matīass Ēkstrems, kurš arī tika finālā, kas notiks vēlāk svētdien.

Tikmēr Baumanis ar 56 punktiem ieņem 13.pozīciju, apsteidzot Nitišu, kurš ar 49 punktiem ir pozīciju zemāk.

Šosezon pasaules čempionātā rallijkrosā kopumā iecerēti 12.posmi, septembrī arī aizvadot sacensības Latvijas trasē Biķerniekos.

Turpat Francijā norisinājās arī Eiropas čempionāta ceturtais posms “Super 1600” klasē, kur sestais palika Artis Baumanis.

Viņš sestais bija jau pēc kvalifikācijas, bet pēc tam savā pusfinālā ieņēma trešo vietu, savukārt finālā viņš sešu braucēju konkurencē palika sestais.