Baumanis ar notikumiem bagātā EČ posmā Portugālē tiek uz pjedestāla

04/06/2023 20:44
Nokopēts
Jānis Baumanis

Latvijas rallijkrosa pilots Jānis Baumanis svētdien Portugālē izcīnīja trešo vietu Eiropas čempionāta otrajā posmā RX1 klasē, informē autosportista komanda.

“RX Team Latvia” braucējs pēc pirmās kvalifikācijas kopējā ieskaitē ierindojās ceturtajā pozīcijā, bet otrajā kvalifikācijā viņam izdevās finišēt otrajam, zaudējot tikai pagājušās sezonas čempionam Antonam Marklundam. Trešā brauciena laikā sāka līt lietus, kas ietekmēja Baumaņa rezultātu, ieņemot šoreiz trešo vietu, taču kopējā ieskaitē latvietis sasniedza astoto labāko rezultātu.

Pēdējais no kvalifikācijas braucieniem norisinājās svētdien un, braucienam notiekot labos laikapstākļos, pēc grūstīšanās pirmajos pagriezienos Baumanis nonāca iedzinējos. Pēkšņi priekšā esošais pilots strauji samazināja ātrumu un Baumanis nespēja izvairīties no sadursmes, tomēr tas neliedza latvietim sasniegt devīto vietu, bet četru braucienu summā ļāva saglabāt vietu labāko trijniekā.

Pusfinālā Latvijas pilots pēc veiksmīga starta nonāca līderpozīcijā un nosargāja pirmo vietu līdz pat finišam, izcīnot iespēju finālā startēt no pirmās rindas. Finālā Baumaņa mašīna izkustējās no starta pozīcijas mirkli pirms luksofora gaismu izdzišanas, par ko pienācās sods – “džokera” aplis -, kas Montalegres trasē maksā aptuveni četras sekundes, taču tas neliedza Baumanim noslēgt otro posmu trešajā pozīcijā. Uzvaru svinēja Enco Ide.

Pēc diviem Eiropas čempionāta posmiem kopvērtējuma pirmo un otro vietu ar 37 punktiem dala Baumanis un Ide, bet trešais ar 28 punktiem ir Marklunds. Iepriekšējā sezonā Baumanis kļuva par Eiropas vicečempionu RX1 klasē.

    Pagaidām neviens nav komentējis

Jūsu anonīmais komentārs

logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām