Baumanis astoajā vietā pēc PČ rallijkrosā pēdējā posma pirmajām divām kvalifikācijām

Artis Baumanis, sportazinas.com
Artis Baumanis Biķernieku trasē Foto: RA EVENTS // MVFoto // Ronalds Sirba

Latvijas rallijkrosa braucējs no STARD komandas ieņem astoto vietu pēc Dienvidāfrikas Republikā notiekošā pasaules čempionāta pēdējām, 12.posma kvalifikācijas pirmajiem diviem braucieniem prestižākajā “SuperCar” klasē.

Baumanis pirmajā kvalifikācijā bija piektais, bet otrajā uzrādīja 11. ātrāko laiku, kas summā dod 72 punktus un astoto vietu.

Pirmais pēc divām kvalifikācijām ir francūzis Sebastjans Lēbs, kurš iekrājis 88 punktus, bet tālāk ar 85 punktiem seko norvēģis Peters Sūlbergs un zviedrs Timijs Hansens.

Vēl divi kvalifikācijas braucieni notiks svētdien, kad tiks aizvadīti arī pusfināli un fināls. Pusfinālā iekļūs labākie 12 piloti pēc četriem kvalifikācijas braucieniem.

Tikmēr RX2 klasē no “Sports Racing Technologies” komandas kvalifikācijas braucienos ieņēma devīto un 12.vietu, kas summā dod 67 punktus un desmito pozīciju. Savukārt piektais ar 77 punktiem ir ar Latvijas licenci startējošais krievu pilots Vasīlijs Grjazins, kuram kvalifikācijas braucienos bija attiecīgi sestā un piektā vieta.

Baumanis pirms noslēdzošā posma ar 88 punktiem sezonas kopvērtējumā ir devītais, kamēr pārliecinošs līderis ar 311 punktiem ir jau titulu nodrošinājušais zviedrs Jūhans Kristofešsons, kuram ar 228 punktiem seko viņa tautietis Matīass Ēkstrems, bet trešais ar 224 punktiem ir Andreass Bakerūds.

Tikmēr Nitišs šosezon triumfēja Eiropas čempionāta “SuperCar” klasē un pēdējā posmā piedalās RX2 klases sacensībās, kur kopvērtējumā ceturtais ir Grjazins.

Jau ziņots, ka arī nākamajā sezonā pasaules rallijkrosa čempionātā sportisti vienu no posmiem aizvadīs Latvijā.

Pasaules čempionāta posms Rīgā notiks ceturto gadu pēc kārtas. Iepriekšējā vienošanās ar “IMG Motorsport” noslēgsies šogad, bet jauns līgums par posma rīkošanu nebija izziņots.

Latvijas posms Biķernieku trasē, Rīgā, notiks 14.un 15.septembrī un tas būs pēc kārtas devītais etaps no 11 posmiem. Tikmēr sacensības tiks uzsāktas Apvienotajos Arābu Emirātos (AAE) 5.un 6.aprīlī, bet noslēgsies 30.novembrī un 1.decembrī Dienvidāfrikas Republikā.

Pēc ievadošā AAE posma sekos etapi Spānijā, Beļģijā, Lielbritānijā, Norvēģijā, Zviedrijā, Kanādā Francijā, Latvijā, ASV un Dienvidāfrikā.

AAE pasaules rallijkrosa čempionāta posms risināsies pirmo reizi vēsturē, tam notiekot valsts galvaspilsētā Abū Dabī. Tāpat gaidāmajā sezonā sportisti vienu no posmiem aizvadīs arī Spā-Frankošampas trasē Beļģijā. Līdz ar to nākamsezon sacensībās debitēs divas jaunas trases.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par