Baumanis sasniedz sezonas pirmā pasaules rallijkrosa čempionāta posma pusfinālu

15/04/2018 14:24

Latvijas vadošais rallijkrosa pilots Jānis Baumanis svētdien sasniedza Barselonā notiekošā pasaules rallijkrosa čempionāta sezonas pirmā posma pusfinālu.

Kvalifikācijas sacensībās prestižākajā “SuperCar” klasē latvietis izcīnīja astoto vietu.

Vēl pēc sestdien veiktajām pirmajām divām kvalifikācijas kārtām STARD vienības pilots J.Baumanis atradās sestajā pozīcijā. Trešajā kvalifikācijas kārtā latvietis sadūrās ar vienu no konkurentiem, bet tik un tā summā uzrādīja sesto labāko rezultātu.

Savukārt noslēdzošajā – ceturtajā – kārtā J.Baumanis bija 11.vietā, kas summā lika nokrist uz astoto pozīciju, taču tas tik un tā ļāva iekļūt starp tiem 12 braucējiem, kas pēcāk sacentīsies pusfinālā.

Par kvalifikācijas uzvarētāju tikmēr ar 190 punktiem kļuva norvēģu leģenda Peters Sūlbergs, bet otrais ar 166 punktiem bija zviedrs Timijs Hansens. Savukārt Latvijas braucējs četrās kārtās iekrāja 143 punktus.

Tikmēr pusfinālu Eiropas čempionāta “SuperCar” klasē sasniedzis arī Reinis Nitišs, kurš kvalifikācijā guva uzvaru

Pēc sestdienas divām kārtām “Set Promotion” vienības pilots Nitišs bija trešais, tomēr svētdienas abos kvalifikācijas braucienos summā guva uzvaru, izvirzoties pirmajā vietā arī kopējā ieskaitē.

Nitišs kvalifikācijā guva 183 punktus, par piecu punktu tiesu apsteidzot zviedru Antonu Marklundu.

Savukārt Eiropas čempionāta “Super1600” klasē uzvaru kvalifikācijā izcīnīja Artis Baumanis. “Volland Racing” pilots jau pēc pirmās dienas bija līderis, bet svētdien noslēdzošajā – ceturtajā – kārtā uzrādīja ceturto ātrāko laiku, bet tik un tā nosargāja vadību.

Šajā posmā Uģa Trauberga komandā “Rencēnu Autoklubs” startēja krievu pilots Marats Kņazevs, kurš kvalifikācijā bija 17.vietā.

J.Baumanis pagājušajā sezonā divos posmos sasniedza finālu, labāko rezultātu gūstot Latvijas etapā, kur izcīnīja piekto vietu. Latviešu pilots savu otro pilnu sezonu “SuperCar” klasē noslēdza kopvērtējuma 12.vietā.

Tikmēr Nitišs šajā sezonā nestart pasaules rallijkrosa čempionātā, bet to dara to meistarsacīkstēs, pārstāvot somu komandu “SET Promotion”. Iepriekšējos četrus gadus Nitišs startēja pasaules čempionāta “SuperCar” klasē, tomēr pēdējo sezonu laikā viņa rezultāti bija kritušies, pērn ieņemot 14.vietu.

Savukārt A.Baumanis pērn kļuva par Eiropas vicečempionu “Super1600” klasē, sasniedzot savu karjeras labāko rezultātu.

Kopumā šīs sezonas kalendārā būs 12 etapi, Latvijā septembra vidū notiekot devītajam posmam.