Baumanis sezonu noslēdz ar trešo vietu posmā un EČ kopvērtējumā

10/10/2021 21:44
Nokopēts
Jānis Baumanis

Latvijas rallijkrosa pilots Jānis Baumanis svētdien Spa trasē, Beļģijā, ieņēma trešo vietu Eiropas čempionāta pēdējā posma RX1 ieskaitē, šo pozīciju izcīnot arī sezonas kopvērtējumā, informē “RA Events”.

Pirmo sacensību dienu Baumanis noslēdza 11.vietā, bet svētdien nākamajos divos kvalifikācijas braucienos bija otrais un septītais. Baumanim ar to bija pietiekami, lai iekļūtu pusfinālā, kuru uzsākt no otrās starta rindas.  Pēc pirmā pagrieziena Baumanis iekārtojās ceturtajā vietā, taču veica pāris labus apdzīšanas manevrus un tika līdz otrajai vietā finišā. Finālā abi titula kandidāti Andreass Bakerūds un Fabiens Paijē stājās blakus viens otram pirmajā rindā.

Bakerūdam padevās labāks starts par francūzi, bet Baumanis iekārtojās trešajā pozīcijā. Lai gan Paijē turējās cieši aiz norvēģa, vadošais trio saglabāja savas pozīcijas. Bakeruds tādējādi kļuva par Eiropas rallijkrosa čempionu “Euro RX1” ieskaitē, par četriem punktiem pārspējot Paijē. Tikmēr teicama sezonas pēdējā diena sniedza Baumanim trešo vietu arī čempionāta kopvērtējumā. Pasaules čempionāta posmā uzvaru izcīnīja zviedrs Jūhans Kristofešsons, vēl uz goda pjedestāla kāpjot arī viņa tautietim Kevinam Hansenam un ungāram Kristianam Sabo.

Timijs Hansens saglabājis vadību čempionāta kopvērtējumā ar 151 punktu, taču no otrā vietā esošā Kristofešsona viņu šķir tikai 12 punkti. Vēl trīs punktus tālāk ir Kevins Hansens. Lai gan “Euro RX1” ieskaitē sezona jau beigusies, pasaules čempionātā skatītājus gaida vēl trīs posmi. Bez atelpas brīža 16. un 17.oktobrī rallijkrosa elite dosies uz Montalegres trasi Portugālē, bet čempions tiks noskaidrots 27. un 28.novembrī Nirburgringā, Vācijā, gaidāmajā dubultposmā.

TOP notikumi
1
X
2
    Pagaidām neviens nav komentējis

Jūsu anonīmais komentārs

TOP notikumi
1
X
2
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām