Baumanis un Nitišs centīsies iekļūt PČ Latvijas posma pusfinālā un finālā

Jānis Baumanis, sportazinas.com
Jānis Baumanis | Foto: FIA

Ar diviem kvalifikācijas un vēlāk arī pusfinālu un fināla braucieniem Rīgā, Biķernieku trasē šodien noslēgsies pasaules čempionāta rallijkrosā devītais posms, kurā prestižākajā “SuperCar” klasē Latviju pārstāvēs un Reinis Nitišs.

Kvalifikācijas trešais brauciens sāksies plkst.10, bet otrais brauciens būs nepilnas divas stundas vēlāk.

Pēc trešā un ceturtā kvalifikācijas brauciena noskaidrosies vietu sadalījums, pēc kura arī būs zināmi pusfinālā iekļuvušie braucēji. Pusfināli paredzēti ap plkst.13:50, bet fināls plkst.15.

Sestdien sacensību pirmajā dienā, kad tika aizvadīti pirmie divi kvalifikācijas braucieni, Nitišs kopvērtējumā ierindojās 11.vietā, kamēr Baumanis palika soli aiz labāko divapdsmitnieka, ieņemot 13.pozīciju. Finālā iekļūs 12 ātrākie braucēji.

Zīmīgi, ka sestdien trases pirmajā un otrajā līkumā avārijas piedzīvoja vairāki braucēji, tostarp arī krievs Timurs Timerzjanovs, kurš uzbrauca uz apmales, kā rezultātā viņa auto apgāzās uz sāniem. Šīs trases pirmajos līkumos krietni apskādēta tika arī Baumaņa automašīna.

Prestižajā “SuperCar” klasē Baumanis šosezon pārstāv “STARD” komandu, bet Nitišs brauc “GRX Taneco” vienībā.

Šajā nedēļas nogalē Biķerniekos notiek arī sacensības Eiropas čempionāta “SuperCar” un “Super1600” klasēs. Eiropas čempionāta “SuperCar” ieskaitē cīnās Jānis Veģeris, kurš pēc pirmās dienas diviem kvalifikācijas braucieniem palika pēdējā, 15.vietā.

Sestdien sportistam priekšā vēl divi kvalifikācijas braucieni, kuros rezultātu iespējams uzlabot.

Baumanis posmā Norvēģijā izcīnīja trešo vietu, bet Kanādā bija otrais, kamēr Nitišs bija trešais Zviedrijā.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā pēc astoņiem posmiem līderis ar 160 punktiem ir norvēģis Andrēass Bakerūds, kuram ar 158 punktiem seko abi brāļi Timijs un Kevins Hanseni. Ceturtais ar 135 punktiem ir Niklass Grēnhelms, bet Baumanis ar 120 punktiem atrodas piektajā pozīcijā. Savukārt Nitišs ar dalību divos posmos iekrājis 26 punktus un atrodams 17.pozīcijā.

Pasaules čempionātā šogad kopumā būs desmit posmi. Salīdzinot ar iepriekšējo sezonu, seriālu pametušas vairākas rūpnīcas komandas, kā arī iepriekšējo gadu vadošie piloti.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par