Bēdīgi slavenā Kapernika vārds izdzēsts no datorspēles Madden 19 skaņu celiņa

Kolins Kaperniks, sportazinas.com
Kolins Kaperniks Foto: AP Photo/Marcio Jose Sanchez

Bijušā Nacionālas futbola līgas () kluba Filadelfijas “49ers” aizsarga Kolina Kapernika vārds ticis izdzēsts no kādas dziesmas, kas iekļauta jaunajā amerikāņu futbola datorspēlē Madden 19.

30 gadus vecais spēlētājs ievērību izpelnījās 2016. gadā, kad pirms kārtējā NFL mača ASV himnas atskaņošanas laikā izvēlējās necelties kājās, bet gan palika notupies uz viena ceļgala. Kapernika gājiens aizsāka protestu akcijas ne tikai NFL, bet arī citās Ziemeļamerikas profesionālajās sporta līgās, aicinot pievērst uzmanību nevienlīdzīgajai attieksmei pret melnādainajiem ASV pilsoņiem un viņu problēmām, kā arī cilvēktiesību pārkāpumiem pret viņiem.

Šāda rīcība izraisīja virkni ar emocijām, kas lika amerikāņiem sadalīties divās nometnēs. Vieni Kaperniku atbalstīja, un citi sportisti sekoja viņa piemēram, bet citi asi kritizēja viņa gājienu, tostarp arī ASV prezidents Tramps, kurš ieteica futbolistam pārcelties uz dzīvi citā valstī.

Kaperniks 2017. gada vasarā vienpusēji atteicās no līguma pagarināšanas ar “49ers” un joprojām ir bez kluba. Tikmēr populārās datorspēles Madden 19 veidotāji “Electronic Arts/EA Sports” jau publiski atvainojušies par savu rīcību, izdzēšot spēles skaņu celiņā iekļautajā dziesmā “Big Bank by YG” daļu, kurā skaņdarba izpildītājs “Big Sean” min Kapernika vārdu.

“Mūsu komandas dalībnieki pārprata situāciju. Kaut arī “EA Sports” nepieder autortiesības iekļaut Kapernika tēlu pašā spēlē, tas neattiecas uz skaņu celiņu. Nemēģinājām būt necienīgi gan pret Kolinu, gan arī pret dziesmas autoriem, kā arī pret NFL un visiem šīs līgas faniem un spēlētājiem.”

Tikmēr viens no dziesmas autoriem “Big Sean” savā sociālās vietnes Twitter profilā pauda nožēlu par “EA Sports” rīcību: “Esmu ļoti vīlies šādā rīcībā. Viņi izdzēsuši manu dziesmas tekstu tā, it kā tas būtu kāds lamu vārds. Tas nav lamu vārds, bet gan dāvanu mums visiem. Šī darbība netika saskaņota ar nevienu no maniem pārstāvjiem.”

 

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par