Bendika FIS sacensībās distanču slēpošanā izcīna 17.vietu

05/12/2021 00:05
Baiba Bendika

Distanču slēpošana

Latvijas vadošā biatloniste Baiba Bendika svētdien Zviedrijā ieņēma 17.vietu Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) sacensībās desmit kilometru distancē klasiskajā stilā. Cēsniece finišēja 32 minūtēs un 5,9 sekundēs, sacensību uzvarētājai Mūai Lundgrēnai no Zviedrijas zaudējot divas minūtes un 24,6 sekundes. FIS punktu izteiksmē Bendikas sniegums tika vērtēts ar 102,05 punktiem, latvietei nedaudz labojot personīgo rekordu.

Vīriešiem 15 kilometru distancē Roberts Slotiņš finišu sasniedza 41 minūtē un 29,8 sekundēs, kas deva 64.vietu. Uzvaru izcīnījušajam zviedram Gustavam Ēriksonam viņš zaudēja trīs minūtes un 31,0 sekundi, tikdams pie 102,69 FIS punktiem. Sieviešu sacensībās finišēja 58 sportistes, bet vīriešu konkurencē – 125 slēpotāji.

Bendika un Slotiņš šonedēļ nekvalificējās Pasaules kausa posma iedzīšanai Estešundā, kas no šodienas sacensību norises vietas Bruksvallarnas atrodas apmēram trīs stundu brauciena attālumā.

Pasaules kauss biatlonā

Norvēģijas biatlonists Vetle Šostads Kristiansens svētdien Estešundā izcīnīja uzvaru Pasaules kausa otrā posma 12,5 kilometru iedzīšanā, šajā disciplīnā svinot pirmo panākumu karjerā. Piektdien desmit kilometru sprintā uzvaru svinēja zviedrs Sebastians Sāmuelsons, kurš iedzīšanu sāka ar 18 sekunžu handikapu pār francūzi Emiljēnu Žakelēnu. Sāmuelsons pirmajā ugunslīnijā neaizvēra vienu mērķi un atkāpās uz otro vietu četras sekundes aiz precīzi šāvušā Žakelēna.

Arī otrajā šaušanā Francijas biatlonists bija nekļūdīgs, Sāmuelsons pieļāva vēl vienu kļūdu, kas ļāva krievam Eduardam Latipovam un Kristiansenam iegūt pa vienai pozīcijai 13-14 sekundes aiz līdera. Trešajā ugunslīnijā kļūdījās visi līderi, Žakelēns pat divreiz, taču viņam izdevās saglabāt līderpozīciju, tomēr uz papēžiem mina Kristiansens un Sāmuelsons.

Šī trijotne pēdējo šaušanu sasniedza kopā. Kristiansens aizvēra visus mērķus un ieguva samērā drošu līderpozīciju, bet Žakelēns un Sāmuelsons veica vēl pa vienam soda aplim.  Kristiansena laiks finišā bija 30 minūtes un 14,8 sekundes, Sāmuelsons zaudēja 9,8 sekundes, bet Žakelēns – 11,0 sekundes. Sīva cīņa izvērtās par ceturto līdz septīto vietu, četriem biatlonistiem – čehiem Mihalam Krčmāržam, somam Tero Sepelem, austrietim Simonam Ederam un itālim Tomasu Džakomelam – finišējot vienas sekundes robežās

Pēc šī posma decembrī divi etapi notiks Austrijas trasē Hohfilcenē un Francijas trasē Ansi/Legrānā-Bornānā. Jauno gadu sportisti iesāks ar diviem posmiem Vācijā – Oberhofā un Rūpoldingā, janvāra vidū sacenšoties Itālijā – Antholcā-Anterselvā. Februārī olimpiskās spēles uzņems Pekina, bet mēneša beigās sāksies posms Kontiolahti, pēc tam pirmoreiz Pasaules kausa posmam notiekot Otepē trasē Igaunijā, bet sezonai tradicionāli noslēdzoties Oslo.

Kalnu slēpošana

Itālijas kalnu slēpotāja Sofija Godža svētdien Kanādā izcīnīja uzvaru Pasaules kausa sacensībās supergigantā. Turpat Leikluīzā viņa piektdien un sestdien uzvarēja nobraucienā.

Svētdien supergigantā itāliete trasi veica vienā minūtē un 18,28 sekundēs. Otrā šoreiz bija šveiciete Lara Guta-Berami, kura zaudēja 0,11 sekundes, bet trešā ar 0,44 sekundes lēnāku laiku bija austriete Mirjama Puhtere. Tehnisko disciplīnu speciāliste Mikaēla Šifrina no ASV ieņēma sesto vietu, bet pozīciju augstāk bija itāliete Federika Brinjone. Šifrina ar 405 punktiem saglabā līderpozīciju kopvērtējumā, otrā ar 340 punktiem ir slovākiete Petra Vlhova, bet trešo vietu ar 315 punktiem ieņem Godža.

Bīverkrīkā, ASV, bija paredzētas sacensības nobraucienā vīriešiem, taču stiprā vēja dēļ tās tika atceltas. Ceturtdien supergigantā uzvarēja šveicietis Marko Odermats, bet piektdien supergigantā un sestdien nobraucienā nepārspēts palika norvēģis Aleksanders Omods Kilde. Nākamajā nedēļas nogalē sievietes Sanktmoricā sacentīsies supergigantā, bet vīrieši Valdizērā spēkosies milzu slalomā un slalomā.