Bendika iegūst 12 .vietu sprintā PČ vasaras biatlonā

28/08/2021 18:17

Aleksandrs Patrijuks un Baiba Bendika sestdien Čehijā izcīnīja attiecīgi devīto un 12.vietu pasaules čempionātā vasaras biatlonā sprinta disciplīnā. Dažas stundas pēc dāmu starta 7,5 kilometru sprintā piedalījās trīs Latvijas pārstāvji – Patrijuks, Edgars Mise un Roberts Slotiņš. Vislabāk veicās Patrijukam, kurš divās šautuvēs bija nekļūdīgs un finišu sasniedza 45,8 sekundes aiz uzvarētāja čeha Mihala Krčmārža. Viņš distanci mēroja 19 minūtēs un 18,5 sekundēs.

Mise šaušanā pieļāva vienu kļūdu, līderim zaudēja vienu minūti un 38,9 sekundes un ieņēma 26.vietu. Tikmēr Slotiņš ar četriem “pūdeļiem” šaušanā uzvarētājam zaudēja minūti un 48,3 sekundes, kas ļāva ieņemt 29.pozīciju. Krčmāržam 10,2 sekundes zaudēja sudraba medaļas ieguvējs Matejs Baloga no Slovākijas, kamēr rumānis Kornels Pučianu iepalika 23,1 sekundi. Sprintā vīriešiem piedalījās 56 sportisti.

Dāmu konkurencē Bendika sešus kilometrus garajā sprintā divās šaušanās pieļāva trīs kļūdas un ierindojās 12.vietā.  Bendika uzvarētājai Monikai Hojnišai-Staregai no Polijas zaudēja vienu minūti un 25,6 sekundes. Otra Latvijas pārstāve Annija Keita Sabule ar vienu kļūdu šaušanā ierindojās 34.vietā. Sabule uzvarētājai zaudēja divas minūtes un 22,5 sekundes. 11,1 sekundi polietei zaudēja Čehijas sportiste Marketa Davidova, bet bronzas medaļu ar 21 sekundes atpalicību izcīnīja slovēniete Polona Klemenciča.

Dāmu konkurencē startēja 45 sportistes. Jau ziņots, ka Sanita Buliņa sestdien turpat Čehijā junioru konkurencē sudraba medaļu izcīnīja sešu kilometru sprintā. Ceturtdien viņa sudrabu izcīnīja supersprintā. Svētdien pasaules čempionātā paredzētas iedzīšanas sacensības.