Bendika nekvalificējas iedzīšanai Itālijā

24/01/2019 17:17

Čehijas biatloniste Markēta Davidova ceturtdien izcīnīja pirmo uzvaru Pasaules kausa apritē, kamēr latvietei Baibai Bendikai neizdevās kvalificēties iedzīšanai.

Pašlaik 22 gadus vecā Davidova ceturtdien Itālijā uzvarēja sezonas sestā posma 7,5 kilometru sprinta sacensībās. Viņa šaušanā nepieļāva nevienu kļūdu un finišā par 1,7 sekundēm apsteidza titulēto somieti Kaisu Mekereinenu, kura ugunslīnijā kļūdījās vienu reizi.

Savukārt uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena stājās vienu mērķi nesašāvusī norvēģiete Marte Ulsbū-Reiselanne, kura uzvarētājai piekāpās par 3,5 sekundēm.

Kā pēdējā sprintā startēja titulētā vāciete Laura Dālmeiere, kura vēl 400 metrus līdz finišam apsteidza Davidovu par 0,2 sekundēm, tomēr beigās viņas spēki bija manāmi izsīkuši, tāpēc noslēgumā sportistei bija jāsamierinās ar ceturto vietu.

Tikmēr Bendika šaušanā nesašāva četrus mērķus un bija spiesta samierināties ar 63.vietu, tāpēc viņa iedzīšanai, kurā tika 60 labākās, nekvalificējās. Viņai šis Pasaules kausa posms jau ir noslēdzies.

No pirmā sešdesmitnieka Bendika atpalika par nedaudz vairāk kā trim sekundēm.

Kopumā finišēja 93 biatlonistes.

Pasaules kausa kopvērtējumā līderpozīcijā ir ceturtdien astotajā vietā palikusī Doroteja Vīrere no Itālijas, kura guvusi 532 punktus, otrā ar 520 punktiem ir cita itāliete Lisa Vitoci, kura sprintā bija piektā. Tikmēr trešo pozīciju ar 460 punktiem ieņem slovākiete Paulīna Fialkova.

Savukārt Baiba Bendika ar 70 punktiem ir 46.pozīcijā.

Piektdien sprintā cīnīsies vīri, sestdien būs iedzīšana, bet svētdien Pasaules kausa otrā trimestra noslēgumā būs sacensības ar kopēju startu.

Bendikai jaunā Pasaules kausa sezona sākās lieliski, jo pirmajā posmā viņa izcīnīja augsto piekto vietu 15 kilometru individuālajā distancē, šajā disciplīnā sasniedzot karjeras rekordu. Viņa šāda līmeņa sacensībās piekto vietu izcīnīja arī 2016.gada februārī, kad Kanādā sprintā bija piektā. Piektā pozīcija ir visu laiku augstākais rezultāts Latvijas sieviešu biatlona vēsturē, jo savulaik veiksmīgākā latviešu biatloniste Madara Līduma Pasaules kausa posmos nespēja karjeras laikā izcīnīt augstāku vietu par desmito.

Tiesa, nākamajos posmos viņai vairs neizdevās ielauzties pirmajā divdesmitniekā.

Bendika iepriekšējā sezonā Pasaules kausa kopvērtējumā palika 55.vietā, savukārt Phjončhanas olimpiskajās spēlēs viņa nevienā no distancēm nespēja ielauzties labāko trīsdesmitniekā.

Pasaules kausa izcīņā šajā sezonā kopumā būs deviņi posmi, tostarp pasaules čempionāts, kas martā notiks Estešundā, Zviedrijā. Savukārt sezona noslēgsies uzreiz pēc tam nākamajā etapā Norvēģij