Bendika PČ vasaras biatlonā supersprinta finālā ierindojas 17. pozīcijā

27/08/2021 22:42
Baiba Bendika

Sieviešu sacensības

Latvijas pārstāve Baiba Bendika piektdien pasaules čempionātā (PČ) vasaras biatlonā Čehijā ieņēma 17.vietu 7,5 kilometru supersprinta finālā. Finālā Bendika pa trim kļūdām pieļāva pirmajās divās šautuvēs, trešajā viņa bija nekļūdīga, bet vēl divus mērķus neizdevās aizvērt ceturtajā ugunslīnijā. Sportiste finišēja 17.vietā, uzvarētājai Marketai Davidovai no Čehijas zaudējot minūti un 10,3 sekundes.

Davidova finišēja ar laiku 22 minūtes un 43,5 sekundes, 2,9 sekundes zaudēja ukrainiete Jūlija Džima, bet bronza Krievijas Biatlonistu savienības (SBR) pārstāvei Irinai Kazakevičai, kura no līderes iepalika 6,6 sekundes. Iepriekš 4,5 kilometru kvalifikācijas sacensībās Bendika divās ugunslīnijās kopumā pieļāva četras kļūdas un finišēja 24.vietā. Ātrākā priekšsacīkstēs 46 dalībnieču konkurencē bija Eiropas čempione poliete Monika Hojniša-Starega. Viņa finišu sasniedza 12 minūtēs un 21,7 sekundēs, Bendiku apsteidzot par 47,6 sekundēm. Annija Keita Sabule divās šautuvēs neaizvēra četrus mērķus un ierindojās 42.vietā.

Vīriešu sacensības

Latvijas pārstāvis Roberts Slotiņš piektdien pasaules čempionātā (PČ) vasaras biatlonā Čehijā ieņēma 18.vietu 7,5 kilometru supersprinta finālā. Latvijas biatlonists sešas reizes kļūdījās šaušanā, finišējot minūti un 13,5 sekundes aiz uzvarētāja rumāņa Georges Butas, kurš vienīgais sašāva visus 20 mērķus.

Sudrabu ieguva Krievijas Biatlonistu savienības (SBR) pārstāvis Jaroslavs Kostjukovs, kurš ar divām kļūdām šaušanā atpalika 11 sekundes, bet bronzu – beļģis Florāns Klods, kurš ar divām kļūdām šautuvē uzvarētājam piekāpās 15,7 sekundes. 4,5 kilometru kvalifikācijas sacensībās ar divām šautuvēm Slotiņš divreiz kļūdījās šaušanā stāvus un ieņēma 15.vietu 22,9 sekundes aiz labākā rezultāta īpašnieka – SBR pārstāvja Romana Surņeva, kurš arī divreiz kļūdījās šautuvē. 37.vietu 55 sportistu konkurencē ieņēma Edgars Mise, kurš pa reizei kļūdījās katrā no abām ugunslīnijām un no labākā rezultāta īpašnieka atpalika par minūti un 0,5 sekundēm.

Aleksandrs Patrijuks katrā no šaušanām kļūdījās pa divām reizēm un ierindojās  42.vietā, Misem piekāpjoties 2,6 sekundes. Finālam kvalificējas 30 labāko laiku īpašnieki priekšsacīkstēs. Jau ziņots, ka Sanita Buliņa ceturtdien Čehijā izcīnīja otro vietu 7,5 kilometru supersprintā junioru konkurencē. Sestdien sievietes un vīrieši pieaugušo un junioru konkurencē sacentīsies sprintā, bet svētdien – iedzīšanā. Pasaules čempionātā sacensības notiks līdz svētdienai.