Bendika un Buliņa PK posmā aizvada sprinta sacensības

14/01/2021 10:54
Baiba Bendika

Latvijas biatlonistes Baiba Bendika un Sanita Buliņa šodien Pasaules kausa (PK) sestajā posmā Oberhofā aizvadīs sprinta sacensības. 7,5 kilometrus garo sprinta distanci sievietes uzsāks plkst.15.30. Tiešraidē sacensības būs redzamas televīzijas kanālā LTV7. Bendika trasē dosies ar 26.starta numuru. Ar 52.numuru startēs Buliņa. Sacensībām pieteikusies 101 sportiste.

Latvijas sieviešu izlases līdere Bendika saslimšanas ar Covid-19 dēļ pirmos divus Pasaules kausa posmus šosezon izlaida. Divos posmos Austrijas trasē Hohfilcenē viņa ar vienu un pieciem soda apļiem sprintā ierindojās attiecīgi 20. un 85.vietā. Iepriekšējā posmā Oberhofā Bendika ar divām kļūdām šaušanā sprintā ierindojās 21.vietā.

Iepriekšējā sezonā Bendika PK sacensību ietvaros piedalījās astoņās sprinta sacensībās. Augstākais sasniegums ar vienu garām aizšautu lodi bija 12.vieta pasaules meistarsacīkstēs Itālijas trasē Antholcā, kā arī 15.vieta sezonas pēdējā posmā Kontiolahti. 2015./2016.gada PK posmā Kenmoras trasē Kanādā Bendika tieši sprintā sasniedza Latvijas sieviešu biatlona vēsturē augstāko vietu PK sacensībās – piekto.

Buliņai pirmajās no sprinta sacensībām Hohfilcenē tikai četru vietu un 10,5 sekunžu pietrūka, lai ar ideālu šaušanu jau ar pirmo paņēmienu iekļūtu iedzīšanas sacensībās – 64.vieta 109 sportistu vidū. Otrajā posmā Hohfilcenē viņai četras kļūdas šaušanā un 103.vieta, bet aizvadītajā nedēļā Oberhofā Buliņa ierindojās 99.vietā.

Pēc pieciem sacensību posmiem Pasaules kausa kopvērtējumā sprintā vadībā ar 228 punktiem ir norvēģiete Marte Ulsbū-Reiselanna, kurai seko zviedriete Hanna Ēberja ar 224 punktiem un norvēģiete Tirila Ekhofa ar 208 punktiem. Bendika ar 41 punktu trīs sacensībās atrodas 42.vietā. Pasaules kausa kopvērtējumā pēc 11 disciplīnām līdere ar 509 punktiem ir norvēģiete Marte Ulsbū-Reiselanna. Otrā ar 466 punktiem ir Ekhofa, trešā – ar tikpat punktiem – zviedriete Hanna Ēberja, kas sestdien finišēja astotā. Bendika iekrājusi 55 punktus, kas dod 47.vietu.

Pagājušajā sezonā sprinta kopvērtējumā nepārspēta palika vāciete Denīze Hermane, bet Lielo kristāla globusu ieguva itāliete Doroteja Vīrere. Trešdien sprinta sacensībās vīriešiem Latvijas biatlonists Andrejs Rastorgujevs ar vienu “pūdeli” desmit šāvienos ierindojās 12.vietā, kas ir augstākā viņa izpildījumā Pasaules kausa sacensībās kopš 2019.gada marta, kad viņš Norvēģijas trasē Holmenkollenā ierindojās 11.vietā 15 kilometru distancē ar kopēju startu.

Aleksandrs Patrijuks sprintā ierindojās 87.vietā un Edgars Mise – 94.vietā 100 dalībnieku konkurencē. Piektdien notiks 4×7,5 kilometru stafete vīriešiem, bet sestdien 4×6 kilometru stafete norisināsies sievietēm. Posma noslēgumā svētdien vīrieši un sievietes sacentīsies distancē ar kopēju startu. Sezonas turpinājumā iecerēts Pasaules kausa etaps Antholcā. Februārī pasaules čempionātu uzņems Pokļuka, pēc tam būs divi PAsaules kausa posmi Nove Mesto, bet sezonas izskaņa paredzēta marta otrajā pusē Oslo.