Bendika un Rastorgujevs uzsāks PČ sacensības distancē ar kopēju startu

21/02/2021 10:01
Andrejs Rastorgujevs

Latvijas biatlonisti Baiba Bendika un Andrejs Rastorgujevs pasaules čempionātā Slovēnijā šodien aizvadīs sacensības distancē ar kopēju startu. Pirmās 12,5 kilometrus garajā trasē plkst.13.30 dosies sievietes. Sacensības tiešraidē translēs Latvijas Televīzijas 7.kanāls. Ar 29.numuru pēdējā desmitajā rindā 30 pasaules labāko biatlonistu skaitā trasē dosies Latvijas vadošā biatloniste Bendika. Dalību šajā distancē Latvijas labākā biatloniste nopelnīja iepriekšējās sacensībās Pokļukā.

Latvijas sieviešu izlases līdere Bendika pēc saslimšanas ar Covid-19 pirmos divus Pasaules kausa posmus šosezon izlaida. Pēc tam ne reizi distancē ar kopēju startu viņa nav startējusi. Arī iepriekšējā sezonā viņa vienīgo reizi iekļuva sacensībās šajā disciplīnā pasaules meistarsacīkstēs, kur ar piecām kļūdām šaušanā ieņēma 18.vietu. Tas, divreiz startējot šajā disciplīnā pasaules čempionātos, ir viņas labākais rezultāts.

Pagājušajā sezonā par pasaules čempioni šajā disciplīnā tika kronēta norvēģiete Marte Ulsbū Reiselanna. Otro vietu ieņēma itāliete Doroteja Vīrere, bet trešo – zviedriete Hanna Ēberja. Aizvadītajā sezonā distancē ar kopēju startu Pasaules kausa kopvērtējumā uzvaru svinēja Vīrere, bet Bendika ieņēma 38.vietu. Jau ziņots, ka Pokļukā Bendika sprintā ar trim kļūdām šaušanā ierindojās 26.vietā, iedzīšanā ar diviem “pūdeļiem” bija 18., bet “klasikā” netrāpīja piecos no 20 mērķiem un ieņēma 52.vietu.

Biatlonisti sacensības sāks plkst.16.15, arī tās tiešraidē translējot Latvijas Televīzijas 7.kanālam. Rastorgujevam ticis 17.numurs. Viņš šosezon Pasaules kausa ieskaitē distancē ar kopēju startu startējis otrajā posmā Vācijas trasē Oberhofā, kur ar pieciem “pūdeļiem” ierindojās 25.vietā. Iepriekšējā sezonā Rastorgujevs sacensībās šajā disciplīnā Pasaules kausā startēja divreiz.  Pokļukā ar divām kļūdām šaušanā viņš ieņēma 16.vietu, bet Nove Mesto viņš palika pēdējā 30.vietā, jo mērķim garām šāva astoņas no 20 reizēm.

Pagājušajā sezonā par pasaules čempionu šajā disciplīnā kļuva norvēģis Juhanness Tīngnēss Bē. Pārējās vietas ieņēma francūži – otro Kentēns Fijons Majē, bet trešo – Emiljēns Žaklēns. Pasaules čempionātos Rastorgujevs distancē ar kopēju startu devies divreiz, labāko rezultātu sasniedzot 2019.gadā Estešundā, kad viņš ierindojās 25.vietā. Aizvadītajā sezonā distancē ar kopēju startu Pasaules kausa kopvērtējumā uzvaru svinēja J.T.Bē, bet Rastorgujevs ieņēma 33.vietu.

Jau ziņots, ka Pokļukā Rastorgujevs sprintā ar vienu kļūdu šaušanā ierindojās 15.vietā, iedzīšanā ar trim “pūdeļiem” bija desmitais., bet 20 kilometru individuālajā distancē ar divām kļūdām ugunslīnijā ieņēma 18.vietu. Pēc planētas meistarsacīkstēm būs divi Pasaules kausa posmi Nove Mesto, bet sezonas izskaņa paredzēta marta otrajā pusē Estešundā.