Bendikai pietrūkst pavisam nedaudz līdz PČ medaļām, Rastorgujevs ārpus TOP20

21/02/2021 17:07

Sievietes

Latvijas biatloniste Baiba Bendika svētdien Pokļukā izcīnīja devīto vietu pasaules čempionāta 12,5 kilometru sacensībās ar kopēju startu, lai gan pirms pēdējās šaušanas pretendēja uz vietu godalgoto trijniekā. Par čempioni tika kronēta austriete Līza Terēze Hauzere, ar kuru kopā Bendika uzsāka pēdējo šaušanu. Latviete neizvēra divus mērķus, bet sāncense šāva nekļūdīgi, nodrošinot titulu.

Hauzere, kura vienīgā no 30 sportistēm sašāva visus 20 mērķus, finišēja pēc 36 minūtēm un 5,7 sekundēm, atstādama aiz sevis trīs norvēģietes. Ingrīda Lanmarka Tandrevolla finišēja 21,7 sekundes vēlāk, vēl 1,3 sekundes atpalika Tirila Ekhofa, kura par nieka sešām sekundes desmitdaļām apsteidza Marti Ulsbū-Reiselannu. Ekhofa kļūdījās trīsreiz, bet pārējās divas norvēģietes veica pa vienam soda aplim.

Divas kļūdas pieļāvusī Bendika čempionei zaudēja vienu minūti un 14,3 sekundes, kas deva devīto vietu. Bendika sacensības sāka piesardzīgi lielās grupas noslēdzošajā desmitniekā, bet pirmajā ugunslīnijā guļus viņa šāva nekļūdīgi, kas ļāva ieņemt devīto vietu sešas sekundes aiz līderes. Pirms otrās šaušanas cēsniece pakāpās uz septīto vietu un vēlreiz bija nekļūdīga, kas deva otro pozīciju 2,6 sekundes aiz Hauzeres.

Nākamajā starpfinišā pie 5,8 kilometru atzīmes bija izveidojusies vadošā deviņu sportistu grupa 14 sekunžu robežās. Bendika pirms pirmā šaušanas stāvus bija ceturtā un arī šoreiz aizvēra piecus no pieciem, atkal ar Hauzeri veidojot līderu duetu. Nepilnas 19 sekundes aiz latvietes bija Ekhofa.

Hauzeres un Bendikas duets bija vadībā līdz pēdējai šaušanai, taču arvien tuvāk nāca klāt Ekhofa. Bendika kļūdījās divreiz, turpretī Hauzere šāva nekļūdīgi un devās pretī zelta medaļai. Divi soda apļi Bendiku atmeta uz astoto pozīciju, bet līdz finišam viņa atkāpās par vēl vienu vietu. Bendikai distancē bija 12.ātrākais solis. Ja trešajā un ceturtajā aplī viņa bija starp ātrākajām sešām sportistēm, tad pēdējā aplī pēc diviem veiktiem soda apļiem nācās samierināties ar 22.rezultātu.

Devītā vieta pasaules čempionātā ir Latvijas sieviešu biatlona atkārtots labākais rezultāts. Pērn Bendika šo pozīciju sasniedza iedzīšanas sacensībās. Pasaules kausa kopvērtējumā masu startā pēc četrām no piecām sacensībām ir šodien 16.vietā palikusī francūzieti Žilija Simona, kura iekrājusi 181 punktu, otro vietu ar 175 punktiem ieņem Ulsbū-Reiselanna, bet trešā ar 171 punktu ir Hauzere, kura par punktu apsteidz Ekhofu. Bendika ar svētdien nopelnītajiem 32 punktiem ir 27.vietā.

Kopējā ieskaitē līdere ar 803 punktiem ir Ekhofa, tālāk ar 765 punktiem ir svētdien septītajā vietā finišējusī zviedriete Hanna Ēberja, bet trešā ar 759 punktiem ir Ulsbū-Reiselanna. Bendikai 125 punkti dod 42.vietu. Dalību šajā distancē Latvijas labākā biatloniste nopelnīja iepriekšējās sacensībās Pokļukā. Latvijas sieviešu izlases līdere Bendika pēc saslimšanas ar Covid-19 pirmos divus Pasaules kausa posmus šosezon izlaida. Pēc tam ne reizi distancē ar kopēju startu viņa nav startējusi.

Arī iepriekšējā sezonā viņa vienīgo reizi iekļuva sacensībās šajā disciplīnā pasaules meistarsacīkstēs, kur ar piecām kļūdām šaušanā ieņēma 18.vietu. Tas, divreiz startējot šajā disciplīnā pasaules čempionātos, ir viņas labākais rezultāts. Pagājušajā sezonā par pasaules čempioni šajā disciplīnā tika kronēta norvēģiete Marte Ulsbū Reiselanna. Otro vietu ieņēma itāliete Doroteja Vīrere, bet trešo – zviedriete Hanna Ēberja.

Aizvadītajā sezonā distancē ar kopēju startu Pasaules kausa kopvērtējumā uzvaru svinēja Vīrere, bet Bendika ieņēma 38.vietu. Jau ziņots, ka Pokļukā Bendika sprintā ar trim kļūdām šaušanā ierindojās 26.vietā, iedzīšanā ar diviem “pūdeļiem” bija 18., bet “klasikā” netrāpīja piecos no 20 mērķiem un ieņēma 52.vietu.

Vīrieši

Latvijas biatlonists Andrejs Rastorgujevs svētdien Pokļukā izcīnīja 22.vietu pasaules čempionāta sacensībās 15 kilometru distancē ar kopēju startu. Tikmēr par pasaules čempionu tika kronēts norvēģis Sturla Holms Lēgreids, kurš titulu nodrošināja pēc pēdējās šaušanas un bija neaizsniedzams pēdējā aplī.

Rastorgujevs sacensību sākumā turējās lielās grupas vidū, bet pirmajā šaušanā guļus viņš pieļāva divas kļūdas, kā dēļ atkāpās uz 28.vietu piecas sekundes aiz divus mērķus neizvērušā norvēģa Juhannesa Tīngnēsa Bē. Distancē alūksnietis nedaudz pakāpās uz augšu, taču neaizvēra vēl vienu mērķi un pēc šaušanām guļus bija 24.pozīcijā vienu minūti un 17 sekundes aiz līderiem.

Vēl viena kļūda šaušanā stāvus Rastorgujevam neļāva pacelties augstāk, turklāt vadošie sportisti bija jau divu minūšu attālumā. Pēc trešās ugunslīnijas līderu trio veidoja biatlonisti, kuri bija saglabājuši nevainojamu precizitāti – Lēgreids, mājinieku favorīts Jakovs Faks un austrietis Simons Eders.

Pirms pēdējās šaušanas Lēgreidam bija astoņu sekunžu pārsvars pār tuvākajiem sekotājiem, taču viņš pirmais kļūdījās ugunslīnijā, kuru atstāja ar vienu nesašautu mērķi. Neveiksme piemeklēja arī Ederu, kamēr Faks šāva lēni un prātīgi, taču neizvēra pēdējo mērķi, kas viņam, iespējams, maksāja medaļu. Lēgreida pārsvars pār Faku bija nepilnas desmit sekundes, bet turpat aiz slovāka bija Eders.

Pēdējā aplī cīņā par medaļām iesaistījās arī francūzis Kentēns Fijons Majē un norvēģis Juhanness Dāle, kuri izjauca vadošo trijnieku. Ja Lēgrēds pēdējā aplī bija drošā vadībā un finišēja lepnā vientulībā, hronometram apstājoties pie 36 minūtēm un 27,2 sekundēm, tad ciņa par pārējām medaļām bija gana spraiga. Dāle finišēja 10,2 sekundes vēlāk, bet vēl pēc 2,6 sekundēm finiša līniju šķērsoja Fijons Majē. Šie abi sportisti papildu 15 kilometriem slēpoja arī divus soda apļus. Eders no goda pjedestāla atpalika vairāk nekā desmit sekundes, vēl septiņas sekundes vēlāk finišēja Faks, kurš tikai nedaudz apsteidza Tarjeiju Bē. J.T.Bē bija astotais.

Rastorgujevs arī pēdējā šaušanā atstāja vienu neaizvērtu mērķi, taču atguva vienu pozīciju un bija 23.vietā. Līdz finišam viņš atspēlēja vēl vienu vietu un bija 22., Lēgreidam zaudējot divas minūtes un 55,1 sekundi. Trasē Rastorgujevam bija 21. ātrākais laiks. Pasaules kausa kopvērtējumā masu startā pirmais ar 175 punktiem ir T.Bē, 166 punkti ir J.T.Bē, bet par punktu mazāk ir Majē. Rastorgujevs ar 30 punktiem ir 29.vietā. Visu disciplīnu summā pirmo trijnieku aizņem norvēģi – J.T.Bē ir 871 punkts, Lēgreidam 839 punkti, bet Dālem 720 punkti. Rastorgujevs iekrājis 212 punktus, kas dod 27.vietu.

Rastorgujevs šosezon Pasaules kausa ieskaitē distancē ar kopēju startu startējis otrajā posmā Vācijas trasē Oberhofā, kur ar pieciem “pūdeļiem” ierindojās 25.vietā. Iepriekšējā sezonā Rastorgujevs sacensībās šajā disciplīnā Pasaules kausā startēja divreiz.  Pokļukā ar divām kļūdām šaušanā viņš ieņēma 16.vietu, bet Nove Mesto viņš palika pēdējā 30.vietā, jo mērķim garām šāva astoņas no 20 reizēm.

Pagājušajā sezonā par pasaules čempionu šajā disciplīnā kļuva norvēģis Juhanness Tīngnēss Bē. Pārējās vietas ieņēma francūži – otro Kentēns Fijons Majē, bet trešo – Emiljēns Žaklēns. Pasaules čempionātos Rastorgujevs distancē ar kopēju startu devies divreiz, labāko rezultātu sasniedzot 2019.gadā Estešundā, kad viņš ierindojās 25.vietā. Aizvadītajā sezonā distancē ar kopēju startu Pasaules kausa kopvērtējumā uzvaru svinēja J.T.Bē, bet Rastorgujevs ieņēma 33.vietu.

Jau ziņots, ka Pokļukā Rastorgujevs sprintā ar vienu kļūdu šaušanā ierindojās 15.vietā, iedzīšanā ar trim “pūdeļiem” bija desmitais., bet 20 kilometru individuālajā distancē ar divām kļūdām ugunslīnijā ieņēma 18.vietu. Svētdien pirms tam 12,5 kilometru distancē ar kopēju startu sacentās sievietes, Baibai Bendikai izcīnot augsto devīto vietu. Pēc planētas meistarsacīkstēm būs divi Pasaules kausa posmi Nove Mesto, bet sezonas izskaņa paredzēta marta otrajā pusē Estešundā.

Pieslēgties

Dienas fokusā

15/04/2021 13:13

Dārziņš noslēdz jaunu līgumu ar “Dinamo”, komandai pievienojas arī zviedru vārtsargs

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubs Rīgas “Dinamo” noslēdzis līgumu ar uzbrucēju Lauri Dārziņu un zviedru vārtsargu Johanu Matsonu, paziņojusi vienība. Matsons 2020./2021. gada sezonā spēlēja “Frolunda” komandas sastāvā Zviedrijas spēcīgākās…