Bendikai un Patrijukam vietas desmitniekā Zviedrijas čempionāta sacensībās

15/11/2020 18:01

Latvijas biatlonisti Baiba Bendika un Aleksandrs Patrijuks šajā nedēļas nogalē Idrē izcīnīja vietas pirmajā desmitniekā Zviedrijas čempionāta sacensībās.

Sestdien 7,5 kilometru sprintā sievietēm Bendika pieļāva divas kļūdas otrajā ugunslīnijā, finišēdama pēc 25 minūtēm un 5,0 sekundēm, kas deva devīto vietu.

Uzvaru svinēja zviedriete Hanna Ēberja, kura šāva nekļūdīgi, bet Bendika viņai zaudēja vienu minūti un 30,0 sekundes. Otro vietu ar 17,7 sekunžu deficītu izcīnīja vēl viena mājiniece Juhanna Skūtheima, bet 34,6 sekundes atpalika čehiete Markēta Davidova.

Arī Patrijuks sprintā neaizvēra divus mērķus otrajā šaušanā, desmit kilometru distancē ar diviem soda apļiem finišēdams pēc 27 minūtēm un 10,6 sekundēm, kas deva 14.pozīciju.

Uzvaras laurus plūca mājinieks Sebastians Sāmuelsons, kurš veica vienu soda apli un finišēja pēc 25 minūtēm un 34,2 sekundēm, Patrijuku pārspēdams par vienu minūti un 36,4 sekundēm. Trešais ar nieka 1,1 sekundes deficītu bija Jespers Nēlins, bet trešo vietu izcīnījušais čehs Ondržejs Moravecs atpalika 13,6 sekundes.

Sieviešu konkurencē startēja 56 sportistes, bet vīru sacensībās piedalījās 69 biatlonisti.

Svētdien 12,5 kilometru saīsinātajā individuālajā distancē, kurā par katru nesašauto mērķi sportisti saņēma 45 soda sekundes, Bendika kļūdījās sešas reizes un sacensības beidza ar finiša laiku 43 minūtes un 7,9 sekundes. Cēsniece izcīnīja 13.vietu.

Arī svētdien nepārspēta palika Hanna Ēberja, kura neaizvēra vienu mērķi, finišēdama pēc 38 minūtēm un 34,3 sekundēm, kas nozīmē, ka Bendiku viņa pārspēja par četrām minūtēm un 33,6 sekundēm. Otrā bija olimpiskās čempiones Ēberjas jaunākā māsa Elvīra, kura savai radiniecei zaudēja vienu minūti un 16,2 sekundes, bet vēl 2,1 sekundi atpalika igauniete Tūli Tomingasa.

Svētdien startēja arī Sanita Buliņa, kura nesašāva septiņus  mērķus un uzvarētājai zaudēja teju septiņas minūtes. Viņai 29.vieta 54 sportistu konkurencē.

Vīriem 15 kilometru distancē Patrijuks kļūdījās divas reizes pēdējā no četrām ugunslīnijām, finišēja pēc 42 minūtēm un 30,0 sekundēm, kas astoto pozīciju.

Arī svētdien uzvaru svinēja Sāmuelsons, kurš nesašāva trīs mērķus, finišēdams pēc 39 minūtēm un 48,7 sekundēm jeb divas minūtes un 41,3 sekundi ātrāk par Patrijuku. Otro vietu ar 30,6 lēnāku finiša laiku ieņēma čehs Tomāšs Mikiska, bet trešais ar vienas minūtes un 39,6 sekunžu deficītu bija Nēlins.

Edgars Mise nesašāva astoņus mērķus un uzvarētājam zaudēja vairāk nekā septiņas minūtes, ieņemot 36.vietu starp 65 sportistiem.

Pēc divām nedēļām Kontiolahti paredzētas sezonas pirmās Pasaules kausa sacensības.