Benzemā iesit trešo “hat-trick” šomēnes un turpina turēt Madridi “pie dzīvības”

29/04/2023 22:39
Karims Benzemā

Spānija

Šovakar Spānijas čempionātā jeb “La Liga” 32. kārtā uzvaru svinēja pagājušās sezonas čempione Madrides “Real”, kas savā laukumā ar 4:2 pārspēja “Almeria”.

Par fantastisku šovu savu fanu priekšā parūpējas “Real” zvaigzne Karims Benzemā, kurš guva trīs vārtus jau pirmajā puslaikā, noformējot savu trešo “hat-trick” šajā mēnesī. Francijas uzbrucējs tāpat apsteidza Madrides kluba leģendu Hugo Sančesu un kļuva par “La Liga” ceturto visu laiku labāko snaiperi – viņa kontā Spānijas čempionātā 236 goli.

Vēl Madrides labā vārtus guva Rodrigu, kamēr “Almeria” rindās precīzi bija Lazaro un Lukass Robertone. Panākums ļāvis “Real” saglabāt teorētiskas izredzes uz titulu – sešus mačus līdz sezonas beigām madridieši no pirmajā vietā esošās “Barcelona” atpaliek par 11 punktiem.

“Barcelona” šovakar pārliecinoši ar 4:0 bija pārāka pār Seviljas “Real Betis”. Barselonas komandas aizsargs Andreass Kristensens 14. minūtē atklāja spēles rezultātu, tostarp 34. minūtē “Real Betis” nonāca mazākumā, kad otro dzelteno kartīti nopelnīja Edgars Gonsaless. Barselonieši pārākumu izmantoja jau pirmā puslaika izskaņā, gūstot vēl divus vārtus, kamēr gala rezultāts tika nokārtots spēles izskaņā.

Dienas pirmajā mačā tikai savu trešo uzvaru šosezon izcīnīja pēdējā vietā esošā “Elche”, kas ar 4:0 sagrāva “Rayo Vallecano”. No izkrišanas uz Spānijas otro līgu “Elche” var glābt tikai seši panākumi pēdējos sešos mačos – deficīts līdz drošajai zonai ir 15 punkti.

Anglija

Graujošu uzvaru Anglijas premjerlīgā svinēja “Brighton”, ar 6:0 pieveicot Vulverhemptonas “Wanderers”. Interesanti, ka ar diviem goliem izcēlās trīs spēlētāji – angļu uzbrucējs Denijs Velbeks, kā arī Vācijas futbolisti Denizs Undavs un Paskāls Gross.

“Brighton” šobrīd turnīra tabulā ieņem astoto vietu un ir pavisam tuvu, lai pirmo reizi kluba vēsturē kvalificētos Eirokausiem – no septītās vietas, kas ļautu nākamsezon spēlēt Konferences līgas kvalifikācijā, tā atpaliek tikai par punktu, bet no piektās un sestās pozīcijas, kas dotu vietu Eiropas kausa grupu turnīrā – par diviem punktiem.

Vēl divu Londonas klubu duelī “Crystal Palace” noturēja pārsvaru un apspēlēja Vesthemas “United” – 4:3, kamēr “Brenford” ar 2:1 guva virsroku pār Notingemas “Forest”.

Vācija

Abām komandām kopā izdarot tikai trīs sitienus vārtu taisnstūrī, ar bezvārtu neizšķirtu Vācijas bundeslīgā noslēdzās Berlīnes “Union” un Leverkūzenes “Bayer” duelis. Situācija gan nemainījās turnīra tabulā – “Union” saglabā trešo vietu, kamēr “Bayer” joprojām atrodas sestajā pozīcijā.

Samērā negaidītu uzvaru izcīnīja izkrišanas zonā esošā Gelzenkirhenes “Schalke”, kas ar 2:1 apspēlēja Brēmenes “Werder”. Vēl pie panākumiem savā laukumā tika “Leipzig” (1:0 pret “Hoffenheim”) un “Stuttgart” (2:1 pret Menhengladbahas “Borussia”), “Freiburg” pietika ar vieniem vārtiem, lai izbraukumā pārspētu “Koln”, kamēr Frankfurtes “Eintracht” un “Augsburg” mačā uzvarētājs netika noskaidrots.

Itālija

Ar trillera cienīga galotni noslēdzās Itālijas A sērijas grandu “AS Roma” un “AC Milan” duelis. Otrā puslaika kompensācijas laika trešajā minūtē anglis Temijs Eibrehems izvirzīja vadībā Romas komandu, bet četras minūtes vēlāk beļģis Aleksis Sēlemēkers izrāva punktu milāniešiem, kas arī ļāva nosargāt pozīcijas turnīra tabulā – “AC Milan” ar 32 spēlēs izcīnītiem 57 punktiem ieņem ceturto vietu, kamēr “AS Roma” ar identisku punktu skaitu ir par pozīciju zemāk.

Dienas otrajā mačā Bergāmo “Atalanta” ar 2:1 pārspēja “Torino”. Par mača galveno varoni kļuva kolumbiešu uzbrucējs Duvans Zapata, kurš 88. minūtē guva “Atalanta” uzvaru nesošos vārtus.

Francija

Dienas vienīgajā Francijas čempionāta mačā “Lille” ar 3:0 pārspēja “Ajaccio”, tādējādi nostiprinoties Eirokausu zonā jeb TOP 5. “Lille” ar 59 punktiem 33 spēlēs ieņem piekto vietu, tuvākos sāncenšus “Rennes” apsteidzot par sešiem punktiem.