Bertāna pirmais NBA karjeras “double-double” neglābj “Wizards” no zaudējuma pret “Heat” (VIDEO)

07/12/2019 05:55

Latviešu basketbolists Dāvis Bertāns šonakt guva 19 punktus un savāca pirmo “double-double” savā Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) karjerā, taču viņa pārstāvētā Vašingtonas “Wizards” viesos ar 103:112 piekāpās Maiami “Heat”.

Bertāns šonakt pavadīja laukumā 32 minūtes un 38 sekundes. Gūstot 19 punktus (1p. 0/0, 2p. 2/7, 3p. 5/13) un izcīnot desmit atlēkušās bumbas (atkārtots NBA karjeras rekords), latvietis izcēlās ar pirmo “double-double” savā NBA karjerā. Tāpat viņš bloķēja divus pretinieku metienus, izdarīja vienu rezultatīvu piespēli un ieguva negatīvu +/- rādītāju (-4).

Bertāns spēlē iesaistījās no rezervistu soliņa un pirmoreiz laukumā devās četras ar pusi minūtes līdz pirmās ceturtdaļas beigām, kad “Wizards” atradās vadībā ar 19:17. Neilgu brīdi pēc latvieša iesaistīšanās mačā Vašingtona atguva sešu punktu pārsvaru (23:17), taču līdz pirmā ceturkšņa noslēgumam mājinieki samazināja deficītu līdz minimumam – 27:28.

Otrās ceturtdaļas ievadā, realizējot trīs no trim tālmetieniem, Bertāns palīdzēja “Wizards” veikt 11:0 izrāvienu un panākt 11 punktu pārsvaru – 40:29. Turklāt pirmā puslaika turpinājumā viņš iemeta vienu no diviem trīspunktnieku un sasniedza 12 gūto punktu atzīmi. Tikmēr viesu pārsvars sarūka līdz diviem precīziem metieniem no spēles – 65:61.

Pēc pārtraukuma latvieša metienu precizitāte ievērojami pasliktinājās. Bertāns trešajā ceturksnī trāpīja tikai vienu metienu no spēles un guva vien divus punktus. Pēc atgriešanās no puslaika pārtraukuma punktu gūšana sagādāja problēmas ne tikai latvietim, bet arī viņa komandas biedriem. To izmantoja “Heat”, kas trešajā ceturtdaļā vairākas reizes izvirzījās vadībā ar trīs punktu pārsvaru un sagaidīja pēdējo ceturksni minimālā vadībā – 86:85.

Pēdējās ceturtdaļas sākumā Vašingtona atguva uz mirkli vadību (87:86), taču pēc tam mājinieki veica 9:0 izrāvienu un panāca astoņu punktu pārsvaru – 95:87. Lai gan viesi pavisam drīz samazināja rezultāta starpību līdz minimumam (94:95), Maiami nosargāja pārsvaru un izcīnīja uzvaru ar 112:103. Tādējādi mājinieki izcīnīja ceturto panākumu pēdējās piecās spēlēs, bet “Wizards” cieta ceturto zaudējumu piecos mačos.

Vašingtonas rindās atkal rezultatīvākais bija Bredlijs Bīls, kurš pretinieku grozā iemeta 23 punktus. Tikmēr 19 punktus un deviņas atlēkušās bumbas pievienoja Morics Vāgners. Savukārt uzvarētāju sastāvā rezultatīvākais ar 28 punktiem bija Džimijs Batlers, kamēr Bems Adebajo pievienoja 24 punktus un savāca 14 bumbas zem groziem.

Ar 21 spēlē izcīnītām septiņām uzvarām “Wizards” šobrīd ieņemt tikai 12. vietu Austrumu konferencē, kamēr “Heat” ar 22 mačos izcīnītiem 16 panākumiem patlaban atrodas trešajā pozīcijā šajā pašā konferencē.

Nākamo spēli Vašingtona aizvadīs pēc divām dienām (9. decembrī), mājās pulksten 1:00 pēc Latvijas laika uzņemot vienu no Rietumu konferences līderēm Losandželosas “Clippers”.