Bertāns aizvada otro rezultatīvāko spēli NBA karjerā, ”Wizards” pārtrauc zaudējumu sēriju (VIDEO)

06/12/2019 04:31

Latviešu basketbolists Dāvis Bertāns šonakt guva 25 punktus un aizvadīja otro rezultatīvāko spēli savā Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) karjerā, palīdzot traumu nomocītajai Vašingtonas ”Wizards” savā laukumā ar 119:113 pieveikt Filadelfijas ”76ers” un pārtraukt trīs zaudētu spēļu sēriju.

Bertāns šonakt laukumā pavadīja 37 minūtes un deviņas sekundes, kuru laikā guva 25 (1p. 0/0, 2p. 2/3, 3p. 7/13) punktus. Tāpat viņš izcīnīja vienu atlēkušo bumbu, pārtvēra vienu bumbu, pieļāva vienu kļūdu, kā arī nopelnīja divas piezīmes un pabeidza maču ar dalītu labāko +/- rādītāju komandā (+14).

Septiņi precīzi tālmetieni ir jauns Bertāna rekords.

Latviešu basketbolists aizvadīja savu līdz šim rezultatīvāko sezonas spēli un otro rezultatīvāko maču savā NBA karjerā. Bertāns šonakt tikai par trim punktiem atpalika no savas NBA karjeras rezultativitātes rekorda, ko viņš sasniedza 2018. gada 8. janvārī, kad sameta 28 punktus Sakramento ”Kings” grozā.

Bertāns iesaistījās spēlē no rezervistu soliņa un pirmoreiz devās laukumā nedaudz vairāk nekā piecas līdz pirmās ceturtdaļas beigām, kad ”Wizards” atradās iedzinējas lomā ar desmit punktu starpību (9:19). Mājinieki saglabāja 11 punktu pārsvaru līdz pat pirmā ceturkšņa pašai izskaņai, taču 2,8 sekundes līdz spēles pirmās beigām latvietis realizēja savu pirmo tālmetienu un samazināja rezultāta starpību – 25:33.

Izpildot metienus ar nevainojamu precizitāti, Bertāns otrajā ceturtdaļā pievienoja savam rēķinam 19 punktus un kļuva par pirmā puslaika galveno varoni. Otrajā ceturksnī viņš trāpīja abus divpunktu metienus un realizēja piecus no pieciem tālmetieniem. Pateicoties latviešu basketbolista lieliskajam sniegumam, Vašingtona atspēlēja astoņu punktu deficītu un lielajā pārtraukumā devās ar desmit punktu pārsvaru – 65:55.

Lai gan Bertāns trešajā ceturtdaļā aizmeta garām visus četrus metienus no spēles, tas nepalīdzēja ”76ers” ievērojami samazināt rezultāta starpību un pietuvoties pretiniekiem tuvāk par septiņu punktu atstatumu (68:75). Laukuma saimnieki trešajā ceturksnī vairākkārtīgi palielināja savu pārsvaru līdz 14 punktiem, taču Filadelfija pirms pēdējās ceturtdaļas nedaudz sadeldēja deficītu un samazināja starpību līdz desmit punktiem – 81:91.

Bertānam realizējot septīto tālmetienu mačā un sasniedzot 25 gūto punktu atzīmi, ”Wizards” pēdējā ceturkšņa sākumā panāca 13 punktu pārsvaru (98:85). Lai gan nedaudz vēlāk mājinieki panāca arī 15 punktu handikapu (102:87), Filadelfija spēja ievērojami samazināt deficītu un divreiz pietuvoties pretiniekiem līdz piecu punktu atstatumam. Tiesa Vašingtona nosargāja uzvaru un beigās svinēja panākumu ar 119:113.

Vai Bertāns ir patiesais “Wizards” līderis?

Uzvarētājiem ar 27 punktiem rezultatīvākais bija Rui Hačimura, bet 26 punktus guva Bredlijs Bīls, kurš izcīnīja arī desmit atlēkušās bumbas un savāca ”double-double”. Tikmēr Bertāns bija trešais ”Wizards” rezultatīvākais basketbolists. Savukārt viesu rindās rezultatīvākais ar 33 punktiem bija Tobiass Hariss, kamēr Džoels Embīds guva 26 punktus un sakrāja 21 bumbu zem groziem. Tāpat ar ”double-double” izcēlās arī Bens Simonss, kura kontā 17 punkti un desmit rezultatīvas piespēles.

Vašingtona šonakt pārtrauca trīs zaudējumu sēriju un svinēja tikai otro panākumu pēdējās septiņās spēlēs. Savukārt ”76ers” piedzīvoja pirmo zaudējumu pēdējos piecos mačos. Ar septiņām uzvarām 20 spēlēs ”Wizards” šobrīd ieņem 12. vietu Austrumu konferencē, bet Filadelfija ar 15 panākumiem 22 mačos ieņem ceturto vietu šajā pašā konferencē.

Nākamo spēli Vašingtona aizvadīs jau naktī uz rītdienu (7. decembrī), kad pulksten 3:00 pēc Latvijas laika viesosies pie vienas no Rietumu konferences līderēm Maiami ”Heat”, kura pēdējās 14 spēlēs ir izcīnījusi desmit uzvaras un šobrīd ar bilanci 15-6 ieņem ceturto vietu savā konferencē.