Bertāns demonstrē iespaidīgu sniegumu un kaldina Seviljas uzvaru ACB līgas spēlē

12/04/2022 22:56
Dairis Bertāns

Spānija

Latvijas basketbolists Dairis Bertāns otrdien guva 21 punktu un Anžejs Pasečņiks pievienoja astoņus punktus, viņu pārstāvētajai Seviljas “Real Betis” komandai svinot uzvaru Spānijas augstākās līgas (ACB) mačā. Seviljas basketbolisti savā laukumā ar rezultātu 75:68 (17:16, 19:13, 14:23, 25:16) uzvarēja “Valencia” vienību.

Bertāns šajā duelī laukumā pavadīja 34 minūtes un 40 sekundes, kuru laikā grozā raidīja savu vienīgo divpunktu metienu, piecus no desmit “trejačiem” un četrus no pieciem soda metieniem. Viņa kontā bija arī divas atlēkušās bumbas, trīs rezultatīvas piespēles, divas piezīmes, divi izprovocēti noteikumu pārkāpumi, pozitīvs +/- rādītājs (+10) un 20 efektivitātes koeficienta punkti. Bertāna rezultativitātes rekords ACB ir 24 punkti, kurus viņš guva pirms septiņiem gadiem Bilbao komandas sastāvā.

Tikmēr Pasečņiks 17 minūtēs un 12 sekundēs realizēja divus no trīs divpunktu metieniem un visus četrus soda metienus. Latvietis arī izcīnīja sešas atlēkušās bumbas, pieļāva četras kļūdas, pārtvēra vienu bumbu, bloķēja vienu metienu, trīsreiz pārkāpa noteikumus, izprovocēja četras piezīmes, guva pozitīvu +/- rādītāju (+6) un nopelnīja 12 efektivitātes koeficienta punktus, kas bija dalīts otrs labākais rādītājs komandā aiz Bertāna.

Bertāns bija rezultatīvākais “Real Betis” rindās, bet pretiniekiem tikpat punktus guva Hasjels Rivero. “Real Betis” ar astoņām uzvarām 28 mačos turnīra tabulā ieņem pēdējo vietu 18 komandu konkurencē un cīnās par vietas saglabāšanu līgā. Valensijas vienība ar bilanci 18-10 ir trešā. Iepriekšējā sezonā par Spānijas čempionu kļuva Rolands Šmits un “Barcelona”, kas finālsērijā ar 2-0 pieveica Madrides “Real”.

Vācija

Latvijas basketbolists Artūrs Žagars otrdien Vācijas bundeslīgas spēlē atzīmējās ar desmit punktiem un septiņām rezultatīvām piespēlēm, viņa pārstāvētajai Braunšveigas “Lowen” piedzīvojot zaudējumu. “Lowen” mājās ar rezultātu 84:87 (20:23, 24:25, 24:19, 16:20) zaudēja Krailshaimas “Merlins” komandai.

Žagars laukumā pavadītājās 18 minūtēs un 22 sekundēs realizēja divus no četriem divpunktu metieniem un divus no trīs tālmetieniem. Viņš arī izcīnīja divas atlēkušās bumbas, trīsreiz pārkāpa noteikumus, sakrāja otro labāko efektivitātes koeficientu komandā (16) un tika pie negatīva +/- rādītāja (-7).

“Lowen” rindās 21 punktu guva Dāvids Krāmers. Aigara Šķēles pārstāvētā Vircburgas “s.Oliver” ar 11 panākumiem 28 dueļos ir 12, “Lowen” ar desmit uzvarām 28 mačos ir 15.vietā, bet Mārtiņa Laksas pārstāvētā Gīsenes “46ers”, kas iekrājusi bilanci 6-20, ir pirmspēdējā vietā starp 18 komandām.

FIBA Čempionu līga

Latvijas basketbolists Mārcis Šteinbergs otrdien guva divus punktus Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Čempionu līgas ceturtdaļfināla atbildes spēlē, Manrezas “Baxi” komandai iekļūstot pusfinālā. Manrezas vienība viesos ar rezultātu 91:89 (22:23, 28:19, 19:23, 22:24) uzvarēja Malagas “Unicaja”, sērijā līdz divām uzvarām gūstot virsroku ar 2-0.

Pusfinālā “Baxi” tiksies ar Klužas-Napokas “U-Banca Transilvania” vai Ludvigsburgas “MHP Riesen”, šajā pārī pirmajā spēlē uzvarēja Rumānijas klubs. Otrā pusfinālā spēkosies Holonas “Hapoel” un Tenerifes “Lenovo”. Šteinbergs otrdien laukumā pavadīja septiņas minūtes un 31 sekundi, grozā raidot savu vienīgo divpunktu metienu, bet viņa izpildītais tālmetiens savu mērķi nesasniedza. Vēl latvietis divreiz pārkāpa noteikumus, tika pie viena efektivitātes koeficienta punkta un negatīva +/- rādītāja (-9).

Uzvarētājiem ar 24 punktiem rezultatīvākais bija Čima Moneke, bet pusfinālā komandu ieveda Džo Tomasona pēdējās sekundes metiens. “Unicaja” komandai 21 punktu guva Honatans Bareiro. Uzvarētājs finālčetrinieka turnīrā tiks noskaidrots Spānijas pilsētā Bilbao no 6. līdz 8.maijam.

Regulārajā turnīrā 32 komandas sadalītas astoņās apakšgrupās pa četrām vienībām katrā. Apakšgrupu uzvarētājas uzreiz nodrošināja vietu otrajā posmā, kur tām pievienojās vēl astoņas vienības, kas tika noskaidrotas “play-in” sērijās starp grupu otro un trešo vietu ieņēmušajām komandām. “VEF Rīga” tika līdz “play-in” kārtai, kur divās spēlēs zaudēja Francijas klubam Dižonas JDA. Pērn maijā Ņižņijnovgorodā notikušajā finālastoņnieka turnīrā triumfēja Spānijas klubs Burgosas “San Pablo”.

Itālija (sievietes)

Latvijas basketboliste Kitija Laksa otrdien nebija Skio “Famila” pieteikumā, viņas pārstāvētajai komandai svinot pārliecinošu uzvaru Itālijas A sērijas ceturtdaļfināla pirmajā spēlē. Skio komanda viesos ar rezultātu 86:56 (20:21, 20:13, 25:8, 21:14) sagrāva Karlīnes Pilāberes pārstāvēto Sanmartīno “Fila” vienību. Pusfinālā iekļūs uzvarētāja divu maču summā, tādējādi “Famila” tikpat kā nodrošinājusi vietu labāko četriniekā.

Pilābere otrdien laukumā bija 16 minūtes un 24 sekundes, kuru laikā neprecīzi izpildīja divus divpunktu metienus un vienu “trejaci”. Viņa arī izcīnīja divas atlēkušās bumbas, pieļāva vienu kļūdu, pārtvēra vienu bumbu, divreiz pārkāpa noteikumus un kā vienīgā zaudētāju rindās izvairījās no negatīva +/- rādītāja (0).

Uzvarētājām ar 26 punktiem izcēlās Sandrīne Grudā. Regulārajā čempionātā Skio basketbolistes uzvarēja visās 23 spēlēs un izcīnīja pirmo vietu, bet Sanmartīno komanda guva 13 panākumus 26 mačos un ierindojās astotajā pozīcijā. Iepriekšējā sezonā par čempioni kļuva Venēcijas “Umana Reyer, finālsērijā ar 3-2 pieveicot Skio “Famila”.