Bertāns iemet 4 no 4 trejačiem uzvarā pār Peineri

15/11/2018 21:17

Šovakar ULEB Eirolīgas spēlē tikās divu Latvijas izlases basketbolistu pārstāvētie klubi. Stambulas “Darussafaka” ar Žani Peineri sastāvā uzņēma Daira Bertāna pārstāvētos Itālijas čempionus Milānas “Olimpia”, kuri bija pārāki ar 98:92 (26:19, 28:30, 20:14, 23:30).

Abi latviešu basketbolisti laukumā devās savu komandu sākumsastāvos.

Jau no spēles pirmajām minūtēm iniciatīvu uzņēmās viesi, tomēr vadību nostiprināt neizdevās. Te pārsvars bija deviņi punkti, bet īsā brīdi Stambulas basketbolisti spēja rezultāta starpību samazināt līdz vienam punktam. Cīņas otrajās desmit minūtēs Milānas basketbolisti izvirzījas pat desmit punktu vadībā, tomēr arī šoreiz Peineris&co neļāva atrauties pārāk tālu. Ejot puslaika pārtraukumā tablo vēstīja “+5” Milānai.

Arī turpinājumā bija vērojama sīva mērošanās spēkiem, Stambulas basketbolistiem neatlaižot viesus tālāk par pāris metienu atstatumu, bet jau ceturtās ceturtdaļās iesākumā “Darussafaka” pirmo reizi spēlē nonāca arī vadībā. Tomēr tālāk Milānas komanda atkal ieslēdza apgriezienus, apliecinot savu favorītu statusu šajā mačā – ātri tika sasniegts desmit punktu pārsvars, bet spēle noslēgta ar rezultātu 98:92.

Žanis Peiners laukumā pavadīja 19:54 minūtes atzīmējās ar desmit gūtiem punktiem (2p. 1/3, 3p. 1/1, s.m 5/7), divām rezultatīvām piespēlēm, divām kļūdām, bet spēli beidza pāragri jo savāca piecas personiskās piezīmes.

Dairis Bertāns sev atvēlētajās 19:17 minūtēs izcēlās ar 12 gūtiem punktiem (2p. 0/2, 3p. 4/4,), vienu atlekušo bumbu, vienu pārtveru bumbu, vienu pieļautu kļūdu, bet spēli beidza priekšlaicīgi, jo savāca piecas personīgās piezīmes.

Kopvērtējumā pa sešām uzvarām sešās spēlēs guvušas Maskavas CSKA un “Real” vienības, kamēr Milānas “AX Armani Exchange Olimpia” ar pieciem panākumiem septiņās cīņās ir ceturtā, bet Rolanda Šmita pārstāvētā Barselonas “Lassa” ar četrām uzvarām sešās cīņās ir sestā. “Olympiakos” komanda guvusi trīs uzvaras sešās spēlēs, kas tai dod desmito vietu.

ULEB Eirolīgā šosezon, tāpat kā iepriekšējās sezonās, spēlē 16 komandas, kuras aizvadīs divu apļu turnīru, labākajām astoņām tiekot izslēgšanas spēlēs.

Iepriekšējā sezonā par ULEB Eirolīgas čempioni kļuva Madrides “Real” no Spānijas, kas finālā ar 85:80 uzvarēja Turcijas vienību Stambulas “Fenerbahce Doguš”, bet trešo vietu izcīnīja Lietuvas basketbola grands Kauņas “Žalgiris”.