Bertāns ir mašīna – “Wizards” uzbrukums kļūs daudzveidīgāks

Dāvis Bertāns, sportazinas.com
Dāvis Bertāns | Foto: NBA.com/Spurs

Nacionālās basketbola asociācijas () kluba Vašingtonas “Wizards” latviešu uzbrucējs komandai palīdzēs spēlēt daudzveidīgāku basketbolu, uzskata “The Athletic” apskatnieks Freds Kacs, kurš specializējas “Wizards” vienības atspoguļošanā.

Apskatnieks uzskata, ka līdz ar Bertāna iegūšanu, komanda atrisinās problēmu, jo iepriekšējā sezonā vienība esot izpildījusi pārāk maz trīspunktu metienus, kā arī komandā nav bijuši izteikti snaiperi.

Vienības treneris Skots Brūkss vēlējies, lai komandas līderis Bredlijs Bīls vairāk izpildītu tālmetienus, tomēr nākamajā sezonā treneris redz, ka pamatā tiks izmantota sadarbība “pick and roll”, kuru realizēs Bīls un vienības nākotnes cerība – centrs Tomass Braients.

Braientam spēlējot kā centram, sākumsastāvā spēka uzbrucēja pozīcijā dosies Dāvis Bertāns, kurš atbrīvos vietu groza apakšā, jo piesaistīs aizsargu uzmanību esot uz trīspunktu līnijas.

Uzskaitot komandas potenciālos plusus, apskatnieks raksta: “Sezonu komanda sāks ar Bertānu kā spēka uzbrucēju. Spēlēs arī jaunais Hačimura, tomēr komanda nevēlas sasteigt. Nav labākas izvēles par Bertānu, kuru pievienot blakus Braientam, kurš aizvadītajā sezonā bija viens no labākajiem metienu realizētājiem groza apakšā, kamēr Bertāns bija otrais labākais trīspunktu metienu realizētājs starp uzbrucējiem. Ir pārliecība, ka viņa precizitāte nākamajā gadā tikai uzlabosies.”

“Bertāns ir lielisks no tālās distances, bet nevar nepieminēt, ka viņš automātiski var izmest arī no neticamiem leņķiem laukuma stūros – tās ir vietas, kur viņš gaidāmajā sezonā uzturēsies krietni biežāk nekā spēlējot “Spurs” rindās,” turpina apskatnieks. “Bertāns realizēja 60 procentus no tālmetieniem, kuri tika izdarīti no stūriem. Nopietni… Jo šos pašus 60 procentus Džons Vols realizēja tikai ar metieniem no groza apakšas un dankiem… Karjeras laikā Bertāns no stūriem metis ar 53 procentu precizitāti – viņš ir mašīna.”

“Bīls regulāri spēlēs “pick-and-roll” sadarbību ar Braientu, kamēr Bertāns “izstieps” laukumu, esot stūrī, un sagādājot lielas problēmas pretinieku aizsardzībai, ja laukumā atradīsies vēl kāds “Wizards” spēlētājs ar labu metienu.”

Kacs arī norāda uz Bertāna mīnusiem, kas var atspoguļoties komandas sniegumā: “Komanda nepievienoja nevienu, kurš varētu aizstāt Trevoru Arizu aizsardzībā. Komandai būs grūtības nosegt augumā raženus uzbrucējus. Bertāns centīsies skriet cauri blokiem, tomēr viņš nav aizsardzības speciālists. Būs spēles, kad kā mazais uzbrucējs sāks Sī.Dž. Mailss, tāpat reizēm komanda izmantos Bertānu mazā uzbrucēja pozīcijā.”

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par