Bertāns ir NBA līderis neordinārā statistikas rādītājā

Nacionālās basketbola asociācijas () komandas Vašingtonas “Wizard” tālmetienu speciālists Dāvis Bertāns ir līgas līderis savdabīgā statistikas rādītājā.

Proti, Dāvis visā NBA vislabāk realizē tālmetienus, kas ir vismaz no 28 pēdu jeb 8,53 metru attāluma no groza. Jāatgādina, ka NBA tālmetienu līnija ir 23 pēdu un deviņu collu attālumā, kas ir 7,24 metri.

Bertāns šajā sezonā izmetis 91 metienu no vismaz 8,53 metriem, bet realizējis 45 no tiem. Tas ļauj sasnigt 49,5% precizitāti un pirmo vietu visā līgā. Šajā statistikā tiek ņemti vērā tikai tie spēlētāji, kuri izmetuši vismaz 25 metienus no šādas distances.

Otrajā vietā ar 42,6% precizitāti ir Maiami “Heat” snaiperis Dankans Robinsons, tālāk ar 42,3% ir Kristapa Porziņģa komandas biedrs no Dalasas “Mavericks” komandas Sets Karijs, bet Portlendas “Trail Blazers” līderis Damians Lilards realizējis 41,5% metienu. Labāko piecinieku ar 39,4% noslēdz Džerens Džeksons no Memfisas “Grizzlies”.

Image

Pats Dāvis sociālajā tīklā “Twitter” provocējis savus sekotājus, pavaicājot, vai NBA tālmetienu līniju nevajadzētu pagarināt līdz 28 pēdām? Dāvis jau iepriekš izteicies, ka viņam izdarīt metienus teju no laukuma vidus nav nekāda problēma. Viņš tos atstrādā gan pirms spēlēm, gan treniņos.

Par Dāvja metienu realizēšanas prasmi iepriekš ESPN žurnālista Zeka Lova podkāstā izteicās arī “Wizards” līderis . “Bertāna metiena rokai ir principā četri pirksti – padomājiet par to! Esmu viņam teicis – brāl, tu izdari neticamus metienus! Uz, ko Bertāns parasti atbild – bet es tos varu realizēt! Tādā brīdī aizdomājos, ka, jā viņam, ir taisnība, jo Dāvis tiešām spēj gūt punktus no šādām pozīcijām.”

Bertānam šī ir karjeras labākā sezona. Latvietis ir otrs rezultatīvākais Vašingtonas komandas spēlētājs ar vidēji gūtiem 15,4 punktiem aiz Bredlija Bīla (30,5). Viņš šogad debitēja arī tālmetienu konkursā NBA Zvaigžņu nedēļas nogalē, kur izcīnīja trešo vietu. Bertāns šajā sezonā vienā mačā izmet vidēji 8,7 trīspunktu metienus un realizē 42,4% no tiem, kas, ņemot vērā izmesto metienu daudzumu, ir ļoti augsts rādītājs.

Sezona koronavīrusa Covid-19 dēļ ir pārtraukta, bet ja tas nebūtu noticis un viss būtu normālajā ritmā, Bertāns, visdrīzāk, labotu “Wizards” realizēto trīspunktu metienu rekordu vienas sezonas ietvaros. Viņš šosezon iemetis kopumā 200 trejačus, bet “Wizards” vēsturē tikai trīs spēlētāji vienas sezonas laikā iemetuši vismaz 200 tālmetienus – Bertāns (200), Bredlijs Bīls (223 un 209) un Gilberts Arenass (205 un 205).

Bīls aicina novērtēt Bertānu: Padomājiet – viņa metiena rokai ir četri pirksti!

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par