Bertāns: Izskatās, ka Krievija ir nedaudz atpalikusi no pārējās pasaules…

Dairis Bertāns, sportazinas.com
Dairis Bertāns | Foto: BC Khimki

Latviešu basketbolists , kurš pārstāv Krievijas komandu Maskavas apgabala “Khimki”, aicinājis cilvēkus ievērot piesardzību “Covid-19” pandēmijas laikā, kā arī pasāstīja par to, kāda šobrīd situācija ir viņa pārstāvētajā vienībā.

Šobrīd tādas sacensības kā basketbolā un Kontinentālā hokeja līga (KHL) hokejā ir apturētas līdz 10. aprīlim. Līdz šim datumam Krievijā pārtraukti arī citi sporta turnīri, tomēr lēmums par vairāku turnīru pārtraukšanu Krievijā tika pieņemts pēc tam, kad teju visur citur pasaulē jau kādu laiku sacensības bija atceltas.

“Izskatās, ka Krievija nedaudz atpalikusi no pārējās pasaules tieši lēmumu pieņemšanas ziņā,” Latvijas Basketbola savienībai () sacīja Bertāns. “Ja neskaita, ka spēles ir atceltas un nekas nenotiek, tad uz treniņiem mums tik un tā ir jābrauc. Tur vismaz apstākļi ir nodrošināti, lai viss būtu droši. Zālē netiek ielaists neviens cits, izņemot komandu un viss tiek tīrīts un dezinficēts katras trīs stundas. Tādā ziņā daudz maz viss ir kārtībā.”

“Vēlējos visus aicināt šajā grūtajā periodā darboties kā komandai,” turpināja vecākais no Bertānu brāļiem. “Tāpēc, lūdzu, cilvēkus būt uzmanīgiem, ievērot visus norādījumus, mazgāt rokas, jo tas ir ļoti svarīgi, lai šo vīrusu varētu apturēt un viss atgrieztos normālās sliedēs. Basketbols drīz noteikti atgriezīsies, tā kā visi saudzējiet sevi un esiet uzmanīgi.”

Šobrīd Covid-19 pandēmijas dēļ pārtrauktas ir teju visas pasaules sporta sacensības, ieskaitot tādus prestižus turnīrus kā Nacionālā basketbola asociācija (), Nacionālā hokeja līga () un UEFA Čempionu līga. Tāpat vakar UEFA paziņoja, ka šogad nenotiks Eiropas čempionāts futbolā.

Latvijā oficiāli šobrīd ir konstatēts 71 koronavīrusa gadījums, no kuriem viens cilvēks ir izārstējies. Mirušo pagaidām šajā valstī vīrusa dēļ nav. Tikmēr Krievijā oficiāli ir 147 gadījumi, no kuriem astoņi ir izveseļojušies, bet mirušo nav.

Vissmagākā situācija ir Ķīnā un Itālijā. Ķīnā, kas ir vīrusa izcelsmes valsts, ir 80 894 saslimšanas un 3237 nāves gadījumi, kamēr Itālijā ir 31 506 saslimšanas un 2503 nāves gadījumi. Pasaules veselības organizācija (WHO) nākusi klajā ar paziņojumu, ka Eiropa šobrīd ir vīrusa epicentrs.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par