Bertāns labāko sešiniekā savdabīgā NBA pēdējās piecgades statistikas rādītājā

Dāvis Bertāns, sportazinas.com
Dāvis Bertāns | Foto: Geoff Burke-USA TODAY Sports

Nacionālās basketbola asociācijas () komandas Vašingtonas “Wizards” tālmetienu speciālists ir iekļuvis starp labākajiem basketbolistiem savdabīgā statistikas rādītājā.

Dāvis ir sestais labākais pēdējo piecu sezonu laikā no visiem spēlētajiem, kuri vislabāk realizē tālmetienus, kas ir vismaz no 30 pēdu jeb 9,14 metru attālumā no groza. Jāatgādina, ka tālmetienu līnija ir 23 pēdu un deviņu collu attālumā, kas ir 7,24 metri. Savukārt centra līnija atrodas 14,33 metrus no groza.

Šī statistikas rādītāja līderis ir Portlendas “Trail Blazers” saspēles vadītājs Damians Lilards, kurš piecu sezonu laikā no 245 metieniem vismaz 9,14 metrus no groza realizējis 83 jeb 33,9%. Otrais šajā rādītājā ir Atlantas “Hawks” jaunais talants Trejs Jangs, kurš gan līgā spēlējis tikai pēdējās divas sezonas, viņš iemetis 62 no 174 metieniem (35,6%). Trešajā vietā atrodas Goldensteitas “Warriors” līderis Stefans Karijs, kuram precīzi 60 no 186 izpildītajiem metieniem jeb 32,3%.

Bertāns ierindojas sestajā pozīcijā. Latvietis no visiem šajā topā iekļautajiem basketbolistiem no vismaz 9,14 metru distances uzbrūk visprecīzāk, proti, ar 51,4%. “Wizards” snaiperim veiksmīgi 19 no 37 raidījumiem.

Bertānam šī ir karjeras labākā sezona. Latvietis ir otrs rezultatīvākais Vašingtonas komandas spēlētājs ar vidēji gūtiem 15,4 punktiem aiz Bredlija Bīla (30,5). Viņš šogad debitēja arī tālmetienu konkursā NBA Zvaigžņu nedēļas nogalē, kur izcīnīja trešo vietu. Bertāns šajā sezonā vienā mačā izmet vidēji 8,7 trīspunktu metienus un realizē 42,4% no tiem, kas, ņemot vērā izmesto metienu daudzumu, ir ļoti augsts rādītājs.

Sezona koronavīrusa Covid-19 dēļ ir pārtraukta, bet ja tas nebūtu noticis un viss būtu normālajā ritmā, Bertāns, visdrīzāk, labotu “Wizards” realizēto trīspunktu metienu rekordu vienas sezonas ietvaros. Viņš šosezon iemetis kopumā 200 trejačus, bet “Wizards” vēsturē tikai trīs spēlētāji vienas sezonas laikā iemetuši vismaz 200 tālmetienus – Bertāns (200), Bredlijs Bīls (223 un 209) un Gilberts Arenass (205 un 205).

Bertāns ir NBA līderis neordinārā statistikas rādītājā

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par