Bijušais “Admiral” treneris: Brīžiem komandai nebija naudas pat šņorēm

Vladivostokas Admiral, sportazinas.com
Vladivostokas "Admiral" | Foto: Vladivostokas "Admiral"

Kontinentālās hokeja līgas () kluba Magņitogorskas “Metallurg” galvenā trenera asistents Fredriks Stilmans atcerējas par Vladivostokas “Admiral” pavadīto laiku.

Zviedru treneris pievienojās “Admiral” pirms 2015./2016. gada sezonas. Savukārt 2017./2018. gada sezonā pēc Aleksandra Andrijevska atlaišanas viņš no oktobra līdz decembra beigām pildīja galvenā trenera pienākumus. Vēlāk Stilmans strādāja arī “Sochi” un Ņižņijnovgorodas “Torpedo”, savukārt iepriekšējo sezonu viņš pavadīja kā Šveices hokeja līgas (NLA) kluba Cīrihes “Lions” galvenā trenera palīgs.

“Admiral” bija viens no KHL problemātiskākajiem klubiem. Tam bija minimāls budžets un ap to regulāri valdīja nesamaksāto algu aura. Uzreiz pēc 2019./2020. gada sezonas beigām par “Admiral” galveno treneri nozīmēja Leonīdu Tambijevu, savukārt šī gada aprīlī tika paziņots, ka Vladivostokas vienība izlaidīs vienu sezonu, jo tās finansēšanai paredzētie līdzekļi tiks novirzīti cīņai pret koronavīrusa Covid-19 izraisītajām sekām.

“Tas bija jautrs stāsts,” savu uzaicināšanu uz Vladivostoku atceras treneris. “Es sēdēju bez darba un tad man piezvanīja Deivids Nemirovskis, kurš toreiz bija ģenerālmenedžera asistents “Admiral” vienībā. Es uzreiz piekritu, bet tad atbraucu mājās un mēģināju atrast savu jaunu darba vietu uz kartes. Skatos pa labi, tad vēl un vēl, ak mans Dievs, kur ir tā Vladivostoka? Tā taču ir planētas otrajā pusē. Kur es esmu nonācis? Taču izradījās, ka tā ir ļoti skaista pilsēta ar lieliskiem cilvēkiem,” stāsta Stilmans.

“Taču klubam bija problēmas ar naudu, [mana] trešā sezona kļuva par šausmām. Mums nemaksāja algas, brīžiem pietrūka naudas pat šņorēm un citam ekipējumam. Bet tad tur izdomāja visus atlaist – gan trenerus, gan menedžerus,” atklāja zviedru speciālists.

Jaunajā sezonā KHL piedalīsies 23 komandas. Čempionāta sākums paredzēts 2. septembrī. Savukārt nākamajā dienā cīņā iesaistīsies Rīgas “Dinamo” – 3. septembrī Latvijas klubam ieplānots mājas mačs pret Nursultanas “Barys”.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par