Bijušais “Chelsea” uzbrucējs: Vēlos, lai visi tumšādainie pamet Itālijas čempionātu

Demba Bā, sportazinas.com
Demba Bā | Foto: "Daily Sabah"

Turcijas futbola līgas kluba Stambulas “Basaksehir” uzbrucējs uzskata, ka tumšādainiem futbolistiem nevajadzētu spēlēt Itālijas čempionātā, kur viņi regulāri saskaras ar rasismu.

Viens no šādiem spēlētājiem ir Milānas “Inter” beļģu uzbrucējs Romelu Lukaku, kura virzienā viesu fani rādīja nepieklājīgus žestus vienā no iepriekšējām spēlēm. Tikmēr komandas fanu organizācija publicēja atklāto vēstuli, kurā ir norādīts, ka “šādi žesti ir nevis rasisms, bet vienkārši spiediens uz pretinieku, lai atbalstītu savu komandu”.

Šo vēstuli savā “Twitter” kontā pārpublicēja arī Bā. “Šis ir iemesls, kāpēc es savulaik nepieņēmu piedāvājumu no Itālijas. Vēlos, lai visi tumšādainie spēlētāji pamet šo čempionātu. Protams, tas neapturēs viņu naidu, bet vismaz netiks ietekmēti citu rasu pārstāvji,” uzrakstīja futbolists.

Karjeras laikā 34 gadus vecais spēlētājs no Senegālas pārstāvējis Francijas, Beļģijas, Vācijas, Anglijas, Ķīnas un Turcijas klubus. 2013. gada sākumā uzbrucējs pievienojās Londonas “Chelsea”, kuras rindās aizvadīja 33 spēles un iesita septiņus vārtus.

Kopš 2014. gada senegālietis spēlēja Turcijas un Ķīnas komandās, 2017. gadā kļūstot par Turcijas čempionu. 2019. gada janvārī Bā kļuva par “Basaksehir” futbolistu, atzīmējoties ar diviem vārtiem piecos mačos.

No 2007. līdz 2015. gadam uzbrucējs pārstāvēja Senegālas izlasi. Spēlētājs aizvadīja 19 spēles un guva četrus vārtus.

Lukaku par rasismu: Ir 2019. gads – mums ir jācīnās pret šāda veida diskrimināciju

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par