Bijušais F-1 izpilddirektors: Šogad mums čempionāts jāpārtrauc un nākamgad jāsāk no jauna

Bērnijs Eklstons, Sportazinas.com
Bērnijs Eklstons | Foto: AP

Šīs sezonas Pirmās formulas čempionāts būtu jāatceļ, jo šķiet maz ticams, ka varēs aizvadīt pietiekami daudzas sacīkstes koronavīrusa Covid-19 krīzes dēļ, sestdien “BBC Radio” pauda bijušais izpilddirektors .

2020.gada sezonas pirmie astoņi posmi ir atcelti vai atlikti, radot šaubas arī par vairākām no pārējām 14 sacīkstēm, jo koronavīrusa pandēmija turpina koriģēt sporta kalendāru.

Lai čempionāts tiktu atzīts par likumīgu, ir vajadzīgas vismaz astoņas sacīkstes, taču bijušais F-1 izpilddirektors uzskata, ka tas nebūs iespējams.

“Šogad mums čempionāts jāpārtrauc un nākamgad jāsāk no jauna, jo es neredzu, ka šajā čempionātā būs iespējams aizvadīt nepieciešamo sacīkšu daudzumu,” BBC sacīja 89 gadus vecais Eklstons. “Cik atceros, jābūt astoņiem posmiem, un es neredzu, ka viņi var tikt sarīkoti. Tā ir sarežģīta situācija.”

Britu braucējs Lūiss Hamiltons ar septiņiem tituliem pilotu vērtējumā šogad gribēja panākt vācu autosporta leģendas Mihaela Šūmahera rekordu, lai gan saīsināta sezona mazinātu brita sasniegumu.

Par to Eklstons, kurš grasās kļūt par tēvu ceturto reizi, sacīja: “Es nedomāju, ka tas Lūisam kaut ko mainītu. Viņš uzvarētu neatkarīgi no sacensību skaita, vienalga, vai tie būtu astoņi, 16 vai 20 posmi”

“Ja tas ir pasaules čempionāts un viņš uzvar, viņš atkārto rekordu un saka, ka ir uzvarējis pasaules meistarsacīkstēs. Šausmīgi būtu, ja viņš uzvarētu visās astoņās sacīkstēs. Tas gan nebūtu superčempionāts.”

Šobrīd sezonas pirmais posms kalendārā ir plānots Kanādas “Grand Prix”, kam jānotiek jūnija vidū Monreālā.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par