Bijušais “Vityaz” kauslis: Par cīņu pret Mirasti saņēmu aploksni ar jaunām dolāru banknotēm

Trevors Giliss
Trevors Giliss | Foto: Podoļskas "Vityaz"

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) kluba Podoļskas “Vityaz” bijušais leģionārs podkāstā “Splittin’ Chicklets” atcerējās par Krievijā pavadīto laiku, attiecībām ar komandas īpašnieku un kautiņu pret Džonu Mirasti.

Hokejists ar nelielu Nacionālās hokeja līgas () pieredzi Krievijā ieradās pirms 2012./2013. gada sezonas. Viņš aizvadīja 24 mačus, kuros pie rezultativitātes punktiem netika, toties nopelnīja 95 soda minūtes.

“Esmu dzirdējis stāstus, ka Krievijā kādam mēdz nesamaksāt algu, taču īpašnieks zināja, kas es esmu. Man visu maksāja laicīgi, izrakstīja prēmijas, kopā ar savu labāko draugu (Džeremiju Jablonski) ceļojām pa pasauli – Prāga, Bratislava, Minska, Rīga. Un es spēlēju pasaules ātrākajā līgā, tas bija forši,” atceras uzbrucējs.

“Reiz man piezvanīja komandas īpašnieka dēls Saša un pateica, ka nākamā nedēļa ir ļoti svarīga, jo pie mums brauc Mirasti (tajā sezonā kanādietis spēlēja Astanas “Barys”. Viņš uzsvēra, ka cīņu pret Mirasti man noteikti jāuzvar. Bet agrāk man nekad neizdevās viņu nogāzt. Reiz es salauzu roku četrās vietās pret viņa galvu. Sāku nopietni gatavoties, mēnesi nedzeru, biju savā labākajā formā.

Pienāca cīņas diena un es viņu izslēdzu. Pēc mača aizbraucām pie bosa, kurš sāka kaut ko runāt, bet es varēju saprast vien “Vityaz”, “Jablonski” un “Giliss”. Izrādījās, ka vairāki īpašnieka draugi lika savu naudu uz Mirasti. Tad Saša teica, ka tētis vēlas iedot man pāris simtus dolāru. Viņš uzaicināja mani istabā un iedeva aploksni. Tajā bija ne daži simti, bet krietni vairāk.

Kad atbraucu mājās, tad sāku skaitīt. Tas bija jaunās banknotes. Varu teikt, ka mēs pelnījām ļoti labi – ap 34-35 tūkstošiem dolāru mēnesī. Un te man vēl iedeva prēmiju – trīs  tūkstošus. Attieksme bija fantastiska, man ļoti patika šie cilvēki,” atzina Giliss.

Nākamo sezonu hokejists sāka Somijas līgas vienībā HIFK, tomēr pēc 54 soda minūtēm trīs spēļu laikā viņš atgriezās ASV, kur līdz karjeras beigām 2018. gadā turpināja pārstāvēt AHL un ECHL klubus.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par