Birkentālam 31. vieta IBU kausā biatlona sprintā

08/01/2022 19:45
Renārs Birkentāls

IBU kauss biatlonā

Renārs Birkentāls sestdien Slovākijā Starptautiskās Biatlona savienības (IBU) kausa biatlonā desmit kilometru sprinta sacensībās ierindojās 41. un Rūdis Balodis – 56.vietā. Desmit kilometru sprintā Birkentālam ar vienu kļūdu šaušanā guļus izdevās izcīnīt 31.vietu, uzvarētājam norvēģim Aleksanderam Fjellam Annešenam zaudējot minūti un 27 sekundes.

Arī Balodis vienreiz netrāpīja mērķī šaušanā guļus, Annešenam piekāpjoties divas minūtes un 37,2 sekundes. Norvēģis distanci veica 23 minūtēs un 16,3 sekundēs un ugunslīnijā nekļūdījās. Nekļūdīgi šāva arī pārējie medaļnieki. Otrais ar 21 sekundes atpalicību no uzvarētāja bija krievs Ņikita Poršņevs, trešais ar 26,9 sekunžu atpalicību – viņa tautietis Iļnazs Muhamedzjanovs. Startēja 117 biatlonisti.

Sestdien 7,5 kilometru sprintā sacentās arī sievietes. Inese Golubeva abās šautuvēs kļūdījās pa reizei, ieņemot 99.vietu 113 sportistu konkurencē. Viņa uzvarētājai Rangnhillai Femsteinevikai zaudēja piecas minūtes un 19,7 sekundes. Nākamo vietu ieņēma madoniete Līva Šahno, kura šaušanā kļūdījās trīs reizes, divas no kurām, šaujot stāvus, no tautietes atpaliekot 46,2 sekundes.

Sacensībām bija pieteikta arī Sandra Buliņa, kura piektdien piedzīvoja debiju Pasaules kausa posmā Vācijas trasē Oberhofā, ieņemot 94.vietu. Femsteinevika par 49,2 sekundēm apsteidza francūzieti Žilonu Gigonā un par 55,2 sekundēm – tautieti Jūni Ārnekleivu. Septiņu pirmo vietu ieguvējas šāva nevainojami. Arī nākamais divi IBU kausa etaps janvārī notiks Slovākijas trasē Osrblē (Slovākija). Janvāra beigās sportisti Vācijas trasē Arberā sacentīsies Eiropas čempionātā. Februārī notiks posmi Čehijā (Nove Mesto) un Šveicē (Lencerheide), bet noslēgsies sezona marta pirmajā pusē ar posmu Itālijas trasē Ridnaunā.

Pasaules kauss biatlonā, jauktā stafete

Norvēģijas četrinieks sestdien Vācijā uzvarēja Pasaules kausa piektā posma biatlonā jauktās stafetes sacensībās. Norvēģija ar Tarjeju Bē, Juhannesu Tīngnēsu Bē, Ingrīdu Lanmarku Tandrevollu un Marti Ulsbū Reiselanni sastāvā finišēja pēc stundas 28 minūtēm un 51,4 sekundēm, šautuvē pieļaujot sešas kļūdas.

Par 23,1 sekundi atpalika Baltkrievijas kvartets, kas šautuvē kļūdījās piecas reizes, bet par divām minūtēm un 1,3 sekundēm – Francija ar 11 “pūdeļiem”. Vēl par 7,1 sekundēm atpalika Zviedrija, kas bez desmit kļūdām šautuvē mēroja arī trīs soda apļus. Startēja 24 valstu komandas. Latvijas to vidū nebija.

Jau ziņots, ka piektdien sprintā sievietēm Baiba Bendika ieņēma 38.vietu, Sanita Buliņa ierindojās 88. un Sandra Buliņa – 94.vietā, bet vīriešiem Aleksandrs Patrijuks ierindojās 62.vietā, bet Edgars Mise ieņēma 69.vietu. Sestdien vēl notiks sacensības jauktajā pāru stafetē, bet svētdien – iedzīšanā.

Pasaules kauss kalnu slēpošanā

Zviedriete Sāra Hektore sestdien Slovēnijā Pasaules kausa izcīņas sacensībās kalnu slēpošanā izcīnīja savu otro uzvaru šosezon milzu slalomā. Hektore uzrādīja ātrāko laiku abās trasēs, finišējot 0,96 sekundes pirms francūzietes Tesas Vorlejas, kura bija otrā pirmajā trasē, bet devītā otrajā.

Trešo vietu ieņēma itāliete Marta Bassino, kura uzvarētājai zaudēja 1,32 sekundes. Hektorei tā bija trešā Pasaules kausa posma uzvara karjerā, visas gūstot milzu slalomā. ASV zvaigzne Mikaēla Šifrina saglabā vadību Pasaules kausa kopvērtējumā, neskatoties uz to, ka Slovēnijā viņa ieņēma septīto vietu, no Hektores atpaliekot par 2,05 sekundēm. Šifrinai ir 135 punktu pārsvars pār slovākieti Petru Vlhovai, kura ar 2,55 sekunžu atpalicību no Hektores ierindojās 15.pozīcijā. Šveiciete Lara Gūta-Berami pēc atveseļošanās no Covid-19 uzrādīja piekto labāko laiku abos braucienos.

Pasaules kauss biatlonā, jauktā pāru stafete

Latvijas duets Aleksandrs Patrijuks un Baiba Bendika sestdien Vācijā ieņēma 21.vietu Pasaules kausa posma biatlonā jauktajā pāru stafetē. Pirmajā posmā Patrijuks bez piecām kļūdām šaušanā pēc ugunslīnijas stāvus mēroja soda apli, stafeti nodot divas minūtes un 56 sekundes aiz līderes Vācijas. Otrajā posmā Bendika trīsreiz kļūdījās šaušanā stāvus, taču iztika bez soda apļiem, no līderiem vāciešiem atpaliekot 53,2 sekundes. Trešajā posmā Patrijuks iztika ar četriem “pūdeļiem”, finišējot minūti un 22,9 sekundes aiz vadībā izvirzījušās Krievijas.

Bendika pēdējā posmā bez piecām kļūdām šautuvē stāvus šaušanā nopelnīja arī divus soda apļus, kas Latvijai ļāva finišēt 21.vietā, Krievijai zaudējot divas minūtes un 56 sekundes. Jauktajā pāru stafetē pirmo vietu izcīnīja Krievija ar Antonu Babikovu un Kristinu Rezcovu ierindā. Duets bez 12 kļūdām šaušanā nopelnīja arī soda apli, ko mēroja Rezcova. Finiša līniju krievi sasniedza pēc 41 minūtes un 37,1 sekundes. Otrie ar vienu soda apli un 13 kļūdām šaušanā bija austrieši Zimons Eders un Liza Terēza Hauzere, kuri zaudēja uzvarētājiem 41,5 sekundes, trešie ar 12 kļūdām šaušanā – ukraiņi Artjoms Tiščenko un Darja Blaško, krieviem zaudējot minūti un 3,6 sekundes. Piedalījās 27 pāri, Igaunijai ieņemot pēdējo vietu.

Svētdien notiks sacensības iedzīšanā. Jauno gadu sportisti iesāk ar diviem Pasaules kausa posmiem Vācijā – Oberhofā un Rūpoldingā, janvāra vidū sacenšoties Itālijā – Antholcā-Anterselvā. Februārī olimpiskās spēles uzņems Pekina, bet mēneša beigās sāksies posms Kontiolahti, pēc tam pirmoreiz Pasaules kausa posmam notiekot Otepē trasē Igaunijā. Sezona tradicionāli noslēgsies Oslo.