Blats par “Olympiacos” lēmumu pamest maču: Līdz galam nepiekrītu mūsu rīcībai

17/02/2019 14:59

Jau vēstīts, ka aizvadītajā nedēļā Grieķijas basketbola kausa izcīņas pusfinālā divu principiālo sāncenšu duelis Atēnās starp vietējo “Panathinaikos” un Pireju “Olympiacos” noslēdzās jau pēc pirmā puslaika, jo viesi, izrādot neapmierinātību ar tiesnešu darbību, atteicās turpināt maču.

“Olympiacos” šajā spēlē pēc puslaika bija iedzinējos ar 25:40, bet komandas spēlētāji un treneru štābs nolēma maču neturpināt un pameta arēnu, tādējādi protestējot pret tiesāšanu. Pirejas vienība vēlas, lai viņu un “Panathinaikos” dueļus tiesātu ārzemju arbitri.

Rezultātā Jāņa Timmas un Jāņa Strēlnieka pārstāvētais klubs ne tikai saņēma tehnisko zaudējumu ar 0:20, bet arī šķīrās no sešiem punktiem Grieķijas čempionāta kopvērtējumā.

“Tā bija ļoti sarežģīta situācija,” sarunā ar Izraēlas televīziju notikumus komentēja “Oly” galvenais treneris Deivids Blats. “Pilnībā atbalstu kluba īpašniekus un vadību, taču es līdz galam nepiekrītu pieņemtajam lēmumam.”

“Esmu šeit tikai pirmo sezonu. Man nav radies pietiekami labs priekšstats par šīs situācijas nozīmi. Lai vai kā, komanda nolēma protestēt pret pastāvošo kārtību cerībā, ka kaut kas ar laiku mainīsies uz labo pusi.”

Punktu atņemšana nozīmē, ka “Olympiacos” ar 25 punktiem no turnīra līderes goda atkritusi uz sesto pozīciju.