Merzļikina konkurents ielaiž trīs vārtus, taču palīdz Kolumbusai uzveikt Girgensona ”Sabres” (VIDEO)

08/10/2019 04:57

Pirms divām dienām Nacionālajā hokeja līgā (NHL) neveiksmīgu debijas maču aizvadījušajam vārtsargam Elvim Merzļikinam paliekot uz rezervistu soliņa, viņa pārstāvētā Kolumbusas ”Blue Jackets” divu latviešu hokejistu klubu duelī ar 4:3 papildlaikā uzveica divas uzvaras divos mačos izcīnījušo Bufalo ”Sabres” un svinēja pirmo uzvaru šosezon.

Girgensons kopā ar zviedru Jūhanu Larsonu un kanādieti Kailu Okposo turpināja darboties ”Sabres” ceturtajā virknējumā. Latviešu uzbrucējs šonakt laukumā pavadīja 13 minūtes un 57 sekundes (divas minūtes mazākumā), kuru laikā nevienu reizi neapdraudēja Merzļikina konkurenta sargātos vārtus, taču pielietoja vienu spēka paņēmienu un ieguva neitrālu lietderības koeficientu. Šosezon trijos mačos Zemgus atzīmējies ar vienu rezultatīvu piespēli.

Tuvojoties pirmās trešdaļas vidum, ”Blue Jackets” aizsargs Deivids Savārs nopelnīja divu minūšu noraidījumu un atstāja mājiniekus mazākumā, taču Bufalo neizdevās pārspēt Merzļikina konkurentu Jonasu Korpisalo, kurš ieņēma vietu vārtos pēc vienas spēles pārtraukuma, un realizēt pirmo skaitlisko vairākumu. Pirmā perioda beigās Kolumbusa sodīja viesus par to un neilgā laika sprīdī panāca divu vārtu pārsvaru.

Nepilnas divas minūtes līdz pirmās trešdaļas noslēgumam ”Blue Jackets” vadībā izvirzīja dānis Olivers Bjorkstrands, kurš pēc Seta Džounsa metiena no distances, ripai trāpot ”Sabres” zviedru uzbrucējam Viktoram Olofsonam un nonākot pretinieku vārtu priekšā, bija precīzs no asa leņķa un izcēlās pirmoreiz sezonā – 1:0.

Savukārt mazliet vēlāk jaunais Bufalo aizsargs Henri Jokiharju pārkāpa noteikumus un deva pirmo iespēju spēlēt vairākumā Kolumbusai, kam tā izmantošanai bija nepieciešamas tikai astoņas sekundes. Atrodoties laukumā Girgensonam, Kems Atkinsons saņēma piepēli uz vārtu priekšu no zviedra Aleksandra Venberga un panāca 2:0.

Lai gan ”Blue Jackets” pirmajā trešdaļā izdarīja divreiz vairāk metienus pa pretinieku vārtiem (14:6) un otrajā periodā turpināja apšaudīt viesu cietoksni (15:7), ”Sabres” pirms pēdējās trešdaļas panāca izlīdzinājumu.

Vispirms zviedrs Markuss Jūhansons, izpildot metienu bez ripas apstādināšanas, 22. minūtē realizēja otrās trešdaļas ievadā iegūto vairākumu un samazināja rezultāta starpību līdz minimumam – 1:2. Kamēr astoņas minūtes līdz otrā perioda beigām Džefs Skiners pretinieku zonā apzaga aizsargu Raienu Mareju un atjaunoja uz tablo līdzsvaru (2:2).

Nedaudz vairāk nekā 13 minūtes līdz pamatlaika beigām Niks Folinjo izmantoja viesu apjukumu pie saviem vārtiem un atguva Kolumbusai vadību – 3:2. Kaut gan ”Blue Jackets” pēdējā trešdaļā pilnībā dominēja un izdarīja gandrīz trīsreiz vairāk metienus nekā viesi (14:5), Bufalo pēdējās trešdaļas beigās tomēr panāca izlīdzinājumu.

Minūti un 16 sekundes līdz pamatlaika noslēgumam ”Sabres” otrreiz mačā realizēja skaitlisko vairākumu – pēc saspēlēšanās ar savu tautieti Rasmusu Dālinu trešos vārtus šosezon guva un Bufalo no zaudējuma pamatlaikā izglāba Olofsons (3:3).

Tiesa pēdējais vārds tik un tā piederēja mājiniekiem. Papildlaika trešajā minūtē Koumbusai uzvaru nodrošināja jaunais franču uzbrucējs Aleksandrs Teksjē, kurš saņēma lielisku piespēli no Folinjo un sodīja pretiniekus par paviršu spēli savā aizsardzības zonā – 4:3.

Līdz ar to ”Blue Jackets”, kuras vārtos 15 no 18 pretinieku metieniem atvairīja Merzļikina konkurents Korpisalo, izcīnīja pirmo uzvaru šosezon aizvadītajās trīs cīņās, bet ”Sabres” piedzīvoja pirmo zaudējumu aizvadītajos trīs mačos.

Bufalo nākamo spēli aizvadīs jau naktī no trešdienas uz ceturtdienu, kad pulksten 02:00 mājās uzņems Monreālas ”Canadiens”. Savukārt Kolumbusa nākamo cīņu aizvadīs vien naktī no piektdienas uz sestdienu, kad pulksten 02:00 savā laukumā uzņems Anaheimas ”Ducks”.

Tikmēr citā šīs nakts NHL spēlē otro pašreizējā Stenlija kausa īpašniece Sentluisas ”Blues” ar 3:2 apspēlēja Toronto ”Maple Leafs” un svinēja otro panākumu pēc pagarinājumā piedzīvotās neveiksmes sezonas pirmajā mačā pret 2018. gada čempioni Vašingtonas ”Capitals”.