Bļugers gatavojas “izrāviena” sezonai pirms jauna un, iespējams, naudīgāka līguma noslēgšanas

Teodors Bļugers
Teodors Bļugers | Foto: Tony Avelar / Scanpix / AP

Pēc Zemgus Girgensona savainojuma Latvijai palicis viens stabils uzbrucējs Nacionālajā hokeja līgā () – . Pēc 2020./2021. gada sezonas viņam noslēgsies līgums ar Pitsburgas “Penguins” un paredzams, ka nākamajās sezonās viņš spēlēs par lielāku naudu. Lielā mērā no paša hokejista snieguma šosezon ir atkarīga summa, par kādu palielināsies viņa atalgojums.

Stabila vieta ceturtajā maiņā

Pitsburgas “Penguins” pirmssezonas nometne sākās 4. janvārī. Dažas dienas vēlāk komanda bija spiesta atcelt treniņu lai izvairītos no Covid-19 iespējamās ietekmes. Šosezon pingvīniem ir tas gods sākt balli – čempionāta pirmajā spēlē naktī uz 14. janvāri plkst. 00:30 pēc Latvijas laika “Penguins” aizvadīs izbraukuma maču pret savu principiālāko sāncensi no Filadelfijas.

Savā otrajā sezonā pasaules spēcīgākajā līgā Bļugers pierādīja, ka viņš var spēlēt šajā līmenī. 69 mačos viņš iekrāja 22 (9+13) punktus, kas ir labs rādītājs, ņemot vērā spēlēšanu ceturtajā maiņā. Latvietis noteikti vēl nav sasniedzis savas attīstības griestus. Sezonas laikā prestižā medija “The Athletic” apskatnieks Džošs Johe nekautrējās veltīt Bļugeram uzslavas, saucot latvieša virknējumu ar Zaku Astonu-Rīzu un Brendonu Tanevu par, iespējams, labāko ceturto maiņu visā NHL. Par šī virknējuma lietderību liecina arī tas, ka aizvadītās “Penguins” sezonas labāko vārtu guvumu topā iekļauti arī divi goli ar ceturtās maiņas dalību.

Sezonas pirmajos treniņos Bļugers jau ierasti spēlēja ceturtajā uzbrucēju trijniekā un paredzams, ka arī čempionātu viņš sāks turpat, kur pabeidza iepriekšējo turnīru. Tiesa, pašlaik veikta viena piespiedu izmaiņa. Proti, latvietis iespēlēts vienā virknējumā ar Brendonu Tanevu, kurš jau pagājušajā sezonā viņam bija uzticams maiņas partneris, kā arī Drū O’Konoru, kurš pagaidām aizstāj savainoto Zeku Astonu-Rīzu.

“Teodors ir perfekts ceturtās maiņas centrs,” uzskata Johe. “Bļugers ļoti labi iederas “Penguins” sastāvā. Viņš smagi strādā un kļūst arvien labāks, turklāt Teodors ir lēts spēlētājs,” rakstīja apskatnieks augustā.

Jāstrādā pie mīnusiem – iemetieni un precizitāte

Protams, Teodora spēlē ir elementi, kuros viņam būtu jāuzlabo savs sniegums. Sezonas laikā Bļugeru kritizēja par divām lietām – metienu precizitāti un spēli iemetienos. Iepriekš “Penguins” galvenā trenera Maika Salivana asistents Marks Reči atzinīgi izteicās par Bļugera maiņu, noradot, ka lielākajā daļā NHL klubu tā būtu trešais, nevis ceturtais virknējums. “Salivans paļaujas uz to, ka šis virknējums spēlēs no aizsardzības un smagi strādās,” saka speciālists, tādējādi akcentējot, ka šī trio galvenais uzdevums nav saistīts ar uzbrukumu.

Tas gan nenozīmē, ka no Bļugera maiņas netiek gaidīti vārtu guvumi. Aizvadītajā sezonā latvietis ieņēma desmito vietu pēc metienu precizitātes komandā starp tiem hokejistiem, kuri aizvadījuši vairāk par pusi no spēlēm. No 102 Latvijas izlases uzbrucēja metieniem mērķi sasniedza tikai deviņi jeb 8,8% no tiem. Salīdzinājumam, komandas kapteinim Sidnijam Krosbijam šis rādītājs ir 14,7%, Jevgēņijam Malkinam – 14,6%, bet “Penguins” labākajām vārtu guvējam Braienam Rastam – 17,9%.

“Bļugeram ilgtermiņā vajadzētu koncentrēties uz vārtu gūšanas iespēju veiksmīgāku izmantošanu. Viņš pats izveido daudz momentu, bet realizācija nav pārāk laba. Parasti tas ir pēdējais, ar ko noslēdzas pāreja uz NHL līmeni. Pieļauju, ka arī ar Teodoru būs līdzīgi,” maija vidū teica “The Athletic” žurnālists Džošs Johe, un kopš tā laika nekas nav mainījies.

Žurnālists: Bļugers ir ļoti populārs “Penguins” ģērbtuvē, arī treneriem viņš patīk

Arī iemetienos Teodora statistika nav tā labākā – 45,1% varētu nosaukt par normalu rezultātu, bet tas ir sliktākais starp četriem pamatsastāva centriem. Labākais šajā elementā ir neviens cits kā komandas kapteinis Krosbijs, kurš bijis pārāks 55,6% iemetienu. “Teodora rādītāji nav briesmīgi, bet sniegums noteikti jāuzlabo, it īpaši tādēļ, ka bieži vien iemetiena punktā viņam pretī stājas pretinieku stiprākie hokejisti. Tas noteikti ir elements, pie kura būtu jāstrādā,” uzskata “Penguins” apskatnieks. Varētu teikt, ka katrs procents uz augšu palielina arī paša Bļugera vērtību.

“Viņa minimums ir desmit vārti”

“Pingvīniem tiešām patīk Bļugers, un tam ir iemesls. Lai arī viņš nebūs tas, kurš regulāri iededzinās lampiņu aiz pretinieku vārtiem, viņš ir labs ceturtās maiņas centrs un drošs aizsardzības hokejists. Domāju, viņa minimums ir desmit vārti. “Penguins” ļoti vēlētos, lai Teodors uzlabotu savu sniegumu iemetienos, bet, ņemot vērā viņa darba ētiku, skaitļi noteikti kļūs labāki. Vai Bļugers ir pietiekami labs, lai spēlētu trešajā virknējumā? Iespējams, bet viņam jāuzlabo sniegums uzbrukumā,” uzskata žurnālists.

Tikmēr Reči uzskata, ka lielākajā daļā NHL klubu šī maiņa būtu trešā, nevis ceturtā. “Viņi var spēlēt pret jebkuru citu virknējumu NHL,” noteica Reči. “Sallijs [Salivans] viņiem uzticas un tic, ka viņi ir nopelnījuši savu vietu. Šī maiņa dod Geno [Jevgēņijam Malkinam] un Sidam [Sidnijam Krosbijam] laiku atpūsties. Pateicoties trešās un ceturtās maiņas spēlei aizsardzībā, viņi 80%-90% gadījumu var uzreiz pēc nākšanas laukumā doties uzbrukumos,” uzskata galvenā trenera asistents.

Pašlaik šķiet, ka desmit vārti sezonas laikā nav nekas īpašs. Bet, piemēram, Zemgum Girgensonam iemest desmit ripas izdevās tikai divās sezonās no septiņām. Turklāt, šī sezona būs vēl īsāka nekā iepriekšējā – 2019./2020. gada čempionātā Bļugers aizvadīja 69 mačus, bet šajā čempionātā, ja iztiks bez savainojumiem un nekļūs par rotācijas “upuri”, maksimāli iespējamais spēļu skaits ir 56.

Ja latvietis noturēs latiņu un turpinās savu attīstību, tad viņam izdosies iemest desmit ripas arī saīsinātajā sezonā. Domājams, ka pašam Teodoram kontrakta pēdējais gads kalpos par iemeslu, lai progresētu un arvien biežāk priecētu Latvijas līdzjutējus ar vārtu guvumiem un piespēlēm. It īpaši sezonā, kad Zemgus Girgensons to darīt nevarēs.

Teodors Bļugers, sportazinas.com
Teodors Bļugers | Foto: Isaiah J. Downing-USA TODAY Sports

 

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par