Bļugers gūst astotos vārtus sezonā un pavada ilgāko laiku laukumā starp abu komandu spēlētājiem (VIDEO)

09/02/2020 04:49

Latvijas izlases uzbrucējs Teodors Bļugers šonakt guva savus astotos vārtus šajā Nacionālās hokeja līgas (NHL) sezonā, palīdzot sevis pārstāvētajai Pitsburgas ”Penguins” mačā pret Floridas ”Panthers” jau pirmās trešdaļas vidū panākt divu vārtu pārsvaru un izbraukumā izcīnīt uzvaru ar 3:2.

Bļugers maču uzsāka ”Penguins” trešajā virknējumā kopā ar saviem ierastajiem partneriem Brendonu Tanevu un Zaku Estonu-Rīvzu, taču uz ledus pavadīja visilgāko laiku starp abu komandu laukuma spēlētājiem.

Latvietis uz ledus bija 20 minūtes un četras sekundes (nedaudz vairāk nekā trīs ar pusi minūtes mazākumā), kuru laikā guva vārtus, izdarīja trīs metienus pa pretinieku vārtiem, bloķēja divus sāncenšu metienus, izpildīja vienu spēka paņēmienu, kā arī uzvarēja 45% iemetienu un nopelnīja pozitīvu lietderības koeficientu +1.

Latvijas izlases centra uzbrucējs, aizvadot savu otro sezonu NHL, līdz šim nospēlētajās 54 spēles ir guvis astoņus vārtus un izdarījis 11 rezultatīvas piespēles. Turklāt viņš ir ieguvis pozitīvu lietderības koeficientu +5.

Pitsburga pamatus uzvarai ielika jau pirmajā trešdaļā, kurā līdz 11. minūtei divreiz pārsēja pretinieku vārtsargu Sergeju Bobrovski un panāca divu vārtu pārsvaru. Vispirms mača septītajā minūtē pieredzējušais aizsargs Kriss Letangs astoņas sekundes pēc iznākšanas no noraidīto soliņa izvirzīja viesus vadībā – 1:0.

Savukārt pēc nedaudz vairāk nekā četrām minūtēm Bļugers vēlreiz sarūgtināja ”Panthers” līdzjutējus un dubultoja ”Penguins” pārsvaru. Pitsburgiešu pirmo vārtu autoram Letangam nopelnot otro rezultativitātes punktu, latviešu uzbrucējs pēc Džeka Džonsona izdarītā metiena bija pirmais pie Bobrovska neveiksmīgi sev vārtu priekšā atsitās ripas un panāca 2:0.

Nepilnas trīs minūtes pirms došanās pirmajā pārtraukumā Maiks Hofmans mājiniekiem vienus vārtus atguva un samazināja rezultāta starpību līdz minimumam (1:2), bet otrā perioda ievadā ”Penguins” kapteinis Sidnijs Krosbijs atjaunoja viesiem divu vārtu pārsvaru – 3:1. Lai gan jau pēc 69 sekundēm Brets Konolijs samazināja rezultāta starpību līdz minimumam (2:3), atlikušajā laikā Floridai neizdevās vairs gūt vārtus un izglābties.

Pitsburga nosargāja uzvaru un svinēja trešo panākumu pēdējos četros mačos, sagādājot pretiniekiem trešo zaudējumu pēc kārtas. Ar 54 spēlēs izcīnītiem 73 punktiem ”Penguins” šobrīd ieņem ceturto vietu Austrumu konferencē, kamēr ”Panthers” ar tikpat cīņās izcīnītiem 64 punktiem Austrumu konferences kopvērtējumā ierindojas vien desmitajā pozīcijā.

Pēc šonakt aizvadītās spēles Pitsburgai būs iespēja nedaudz atvilt elpu un atpūsties, jo nākamais mačs ”Penguins” komandai paredzēts tikai pēc trim dienām (12. februārī), kad, uzsākot četru mājas spēļu sēriju, pulksten 2:00 savā laukumā jāuzņem Austrumu konferencē vienu vietu augstāk esošo Tampabejas ”Lightning”.

Interesanti, ka Pitsburgas nākamā pretiniece ”Lightning” dienu pirms tam (11. februārī) pulksten 2:30 viesosies pie Latvijas izlases vārtsarga Elvja Merzļikina pārstāvētās Komlubusas ”Blue Jackets”, kas šonakt, pārtrūkstot Merzļikina vairāk nekā 172 minūšu sausajai sērijai, mājās ar 1:2 zaudēja Rietumu konferences vicelīderei Kolorado ”Avalanche”.