Merzļikins paliek nepārspēts līdz 52. minūtei, taču ielaiž divas ripas (VIDEO)

09/02/2020 04:36

Nacionālajā hokeja līgā (NHL) divas sausās spēles pēc kārtas aizvadījušais latviešu vārtsargs Elvis Merzļikins šonakt mačā pret Kolorado ”Avalanche” palika nepārspēts līdz trešās trešdaļas vidum un bija tuvu trešajai sausajai spēlei pēc kārtas, taču trešā perioda otrajā daļā nepilnu četru minūšu laikā ielaida divus vārtus un nespēja glābt Kolumbusas ”Blue Jackets” no zaudējuma mājās ar 1:2.

Merzļikins, uz ”Blue Jackets” rezervistu soliņa citam latviešu vārtsargam Matīsam Kivleniekam, šonakt aizvadīja otro maču divās dienās un sargāja Kolumbusas vārtus jau ceturtajā spēlē pēc kārtas. Latviešu vārtsargs atvairīja 20 no 22 (90,9%) pretinieku hokejistu izdarītajiem metieniem, taču nespēja izcīnīt devīto uzvaru pēc kārtas un palīdzēt ”Blue Jackets” izcīnīt vismaz punktu desmitajā mačā pēc kārtas.

Elvis šosezon NHL ir devies laukumā 25 spēlēs, kurās atvairījis 93% sāncenšu metienu un vidēji savā cietoksnī ielaidis tikai 2,19 ripas. Latvijas izlases vārtsargs ļoti neveiksmīgi uzsāka savu NHL debijas sezonu un ilgu laiku nespēja izcīnīt pirmo uzvaru ”Blue Jackets” sastāvā oficiālā spēlē, taču šobrīd ir viens no labākajiem vārtsargiem visā līgā. Merzļikins pirms mača pret Kolorado bija starp līderiem vairākos vārtsargu statistikas rādītājos.

Pirmajā trešdaļā nevienai no komandām neizdevās gūt vārtus, bet otrā perioda vidū Kolumbusa realizēja skaitlisko vairākumu un izvirzījās vadībā. Izdarot metienu no distances pēc Būna Dženera uzvarēta iemetiena pretinieku zonā, aizsargs Sets Džonss 30. minūtē sodīja ”Avalanche” par skaitliskā sastāva pārkāpšanu un atklāja mača rezultātu – 1:0.

Pēc nonākšanas iedzinējos Kolorado ļoti apņēmīgi devās uz priekšu un centās iekarot Merzļikina sargāto cietoksni. Latviešu vārtsargs nosargāja savus vārtus neskartus līdz pat mača 52. minūtei, taču trešā perioda otrajā daļā viesi, izceļoties Nazemam Kadri un Neitanam Makinonam, guva divus vārtus un pārņēma vadību – 2:1.

”Blue Jackets” nepadevās un jau divas minūtes pirms pamatlaika beigām nomainīja Merzļikinu, kurš pirms tam nebija ielaidis vārtus 172 minūtes un 46 sekundes, pret sesto laukuma spēlētāju. Tiesa mājiniekiem šoreiz neizdevās izglābties no neveiksmes un izcīnīt uzvaru pret vienu no Rietumu konferences līderēm.

Kolorado šonakt svinēja sesto panākumu pēdējos septiņos mačos un pārtrauca Kolumbusas četru uzvaru sēriju. Ar 53 spēlēs izcīnītiem 68 punktiem ”Avalanche” šobrīd ieņem otro vietu Rietumu konferencē, kamēr ”Blue Jackets” ar 56 mačos iegūtiem 69 punktiem ierindojas piektajā pozīcijā Austrumu konferencē.

Nākamo spēli Kolumbusa aizvadīs pēc divām dienām (11. februārī), kad mājās pulksten 2:30 uzņems vienu no Austrumu konferences līderēm Tampabejas ”Lightning”, kas dienu vēlāk (12. februārī) aizvadīs maču pret latviešu uzbrucēja Teodora Bļugera pārstāvēto Pitsburgas ”Penguins”, kas šonakt, Bļugeram gūstot vārtus, ar 3:2 uzveica Floridas ”Panthers”.