Bļugers: Gūt vārtus NHL ir sevišķi īpaši, jo to paveikt ir ļoti grūti

14/02/2019 08:19

Jau vēstīts, ka aizvadītajā naktī pēc vienas spēles izlaišanas lieliskā manierē Nacionālās hokeja līgas (NHL) kluba Pitsburgas “Penguins” sastāvā atgriezās latviešu uzbrucējs Teodors Bļugers, kurš izmantoja savu vienīgo metienu un palīdzēja “pingvīniem” savā laukumā pārspēt Edmontonas “Oilers” – 3:1.

Bļugers ar savu trešo ripu un kopumā ceturto rezultativitātes punktu līdzšinējās septiņās NHL spēlēs atzīmējās otrā perioda septītajā minūtē, kad pēc Krista Letanga un Sidnija Krosbija piespēlēm Teodors bija pirmais vārtu priekšā un raidīja vārtsargam netveramu metienu, panākot rezultātu 2:1 mājinieku labā.

“Atdevu ripu Letangam un devos uz vārtu priekšu,” vārtu guvumu komentēja Teodors. “Man ļoti paveicās, ka ripa tik veiksmīgi atlēca un nonāca manā rīcībā. Vārtu gūšana sniedz milzīgu prieku. Tas palīdz labāk iejusties komandā, jo tu jūtu, ka sniedz savu ieguldījumu un palīdzi komandai uzvarēt. Gūt vārtus jebkurā līmenī ir īpaši, it sevišķi šeit, NHL. To paveikt ir ļoti grūti. Ikviens vārtu guvums ir īpašs. Cenšos tos izbaudīt un gūt iespējami lielu prieku.”

Bļugers laukumā pavadītās 13:42 (1:33 mazākumā) minūtes aizvadīja “Pens” trešajā uzbrucēju trijniekā kopā ar Patriku Hornkvistu un Džaredu Makenu, izdarot arī četrus spēka paņēmienus, uzvarot visos iemetienos, kuros piedalījās, kā arī iekrājot lietderības koeficientu +1.

Gandarīts par latviešu uzbrucēja sniegumu bija arī “Penguins” galvenais treneris Maiks Salivans.

“Tedijs ir pieteicis sevi ļoti spēcīgi. Viņš ļoti šim ir spēlējis ļoti labi un ir ļoti meistarīgs spēlētājs. Varam viņu iespēlēt centrā vai malā, kā arī viņš prot spēlēt skaitliskajā mazākumā. Bļugers ir aktīvs abās laukuma pusēs. Tas, ka viņam ir arī izdevies gūt dažus vārtus mums ir milzīgs bonuss.”

Latvieša rēķinā NHL šosezon septiņās spēlēs gūti trīs vārti un atdota viena rezultatīva piespēle.

Jau ziņots, ka Bļugers izsaukumu uz NHL saņēma janvāra izskaņā, kas bija viņa pirmais izsaukums šajā sezonā. Latvietis gan planētas spēcīgākajā līgā bija arī pagājušajā sezonā, kad vēl debiju nepiedzīvoja, tomēr uz NHL ledus viņš pirmo reizi izgāja 31. janvārī pret Tampabejas “Lightning” (4:2).

Latvietis jau pirmajās trīs spēlēs paspēja atzīmēties ar diviem vārtu guvumiem. Viņš precīzs bija otrajā spēlē pret Otavas “Senators” (5:3) un arī nākamajā cīņā pret Toronto “Maple Leafs” (2:3). Savukārt savā sestajā spēlē pret Tampabejas “Lightning” (4:5) viņš atzīmējās arī ar rezultatīvu piespēli.

Pēc 57 aizvadītām spēlēm “Penguins” ar 67 punktiem nostiprinājusies Austrumu konferences astotajā pozīcijā.

Nākamajā mačā pingvīni 16. februāra vakarā savā laukumā uzņems trīs zaudējumus pēc kārtas iekrājušo Kalgari “Flames”.