Bļugers rezultatīvs jau ceturtajā spēlē pēc kārtas, ”Penguins” rezultatīvā mačā pieveic ”Senators” (VIDEO)

21/01/2022 06:47
Teodors Bļugers

Nacionālajā hokeja līgā (NHL) fantastisku sniegumu turpina demonstrēt Latvijas izlases uzbrucējs Teodors Bļugers, kurš šonakt mačā pret Otavas ”Senators” atzīmējās ar rezultatīvu piespēli un izcēlās ar rezultatīvu sniegumu jau ceturtajā spēlē pēc kārtas. Latvieša pārstāvētā Pitsburgas ”Penguins” mājās izcīnīja uzvaru ar 6:4.

Bļugers spēlēja ”Penguins” ceturtajā virknējumā kopā ar Broku Makginu un Braienu Boilu. Latvietis laukumā pavadīja 13 minūtes un 22 sekundes, kuru laikā neizdarīja nevienu metienu pa pretinieku vārtiem, taču nopelnīja rezultatīvu piespēli, pielietoja divus spēka paņēmienus, uzvarēja 67% iemetienu un ieguva pozitīvu lietderības koeficientu +1.

Latvijas izlases centra uzbrucējs daudz laika uz ledus pavadīja skaitliskajā mazākumā. Bļugers mazākumā nospēlēja divas minūtes un desmit sekundes, kas bija ilgākais spēles laiks mazākumā starp Pitsburgas uzbrucējiem un trešais ilgākais spēles laiks mazākumā starp visiem komandas laukuma spēlētājiem. Tāpat latvietis simbolisku laiku – vienu sekundi – uz ledus atradās skaitliskajā vairākumā.

Teodors izcēlās ar rezultatīvu sniegumu jau ceturtajā spēlē pēc kārtas. Pēdējos četros mačos Latvijas izlases uzbrucējs ir guvis vienus vārtus un atdevis trīs rezultatīvas piespēles. Bļugers aizvada rezultatīvu sezonu – šosezon 38 spēlēs viņš ir sakrājis jau 17 (8+9) punktus. Teodors šajā sezonā pārliecinoši ir rezultatīvākais latvietis NHL. Gan Girgensons, gan Balcers ir nopelnījuši par pieciem punktiem mazāk.

”Penguins” nopietnus pamatus uzvarai sāka būvēt jau pirmajā trešdaļā, kurā guva trīs vārtus. Čehs Dominiks Simons jau piektajā minūtē izvirzīja mājiniekus vadībā (1:0), taču Dreiks Batersons pirmās trešdaļas vidū panāca izlīdzinājumu – 1:1. Tiesa pirmā perioda turpinājumā pitsburgieši iemeta divus bezatbildes vārtus.

Nepilnu pusotru minūti pēc ”Senators” gūtajiem vārtiem Jevģēnijs Malkins izcēlās trešo reizi sezonā un atguva ”Penguins” vadību (2:0). Pēc nepilnām trim minūtēm krievu uzbrucējs vēlreiz nogādāja ripu pretinieku cietoksnī, taču pēc pretinieku trenera pieprasītā izaicinājuma Malkina vārtu guvums netiks ieskaitīts. Tiesa 16. minūtē laukuma saimnieki ar Bļugera palīdzību dubultoja savu pārsvaru. To paveica aizsargs Maiks Matesons, kura vārtu guvumā Bļugers atzīmējās ar rezultatīvu piespēli – 3:1.

Otrajā periodā Pitsburga guva vēl divus vārtus, precīzam esot komandas kapteinim Sidnijam Krosbijam un otro reizi mačā izceļoties Matesonam, un panāca jau graujošo 5:1, taču viesi pēdējā trešdaļā spēja radīt intrigu. Trešā perioda ievadā, pateicoties vācu jaunā talanta Tima Štucles un Džosa Norisa precīzajiem metieniem, ”Senators” panāca cerīgo 3:5. Pēc nepilnām četrām minūtēm Alekss Formentons ieguva iespēju izpildīt bullīti un varēja samazināt rezultāta starpību līdz minimumam, taču viņš to nerealizēja.

Tiesa 35 sekundes vēlāk to, ko neizdevās izdarīt Formentonam, paveica Noriss, kurš izcēlās ar otro vārtu guvumu mačā un samazināja rezultāta starpību līdz minimumam (4:5). Pamatlaika izskaņā Otava nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, tomēr ”Penguins” nosargāja uzvaru. Punktu mačam ar metienu tukšos vārtos pēdējā minūtē pielika Džeiks Gencels – 6:4.

Pitsburga izcīnīja jau trešo uzvaru pēc kārtas un svinēja jau 14 panākumu pēdējās 16 spēlēs. Savukārt ”Senators” piedzīvoja piekto neveiksmi pēdējos septiņos mačos. Pateicoties šonakt izcīnītajai uzvarai, ”Penguins” pakāpās uz piekto vietu Austrumu konferencē. Pitsburga šosezon 39 spēlēs ir izcīnījusi 53 punktus. Tikmēr Otavai klājies daudz sliktāk – ”Senators” ar 33 mačos iegūtiem 24 punktiem atrodas pirmspēdējā vietā Austrumu konferencē.

Nākamo spēli ”Penguins” aizvadīs jau gaidāmajā naktī, kad pulksten 2:00 viesosies pie Elvja Merzļikina pārstāvētās Kolumbusas ”Blue Jackets”, kas šonakt, Merzļikinam aizvadot lielisku maču, ar 2:1 pārspēja Filadelfijas ”Flyers”.