Bļugers: Tiekot pie šādas iespējas, tā ir jāizmanto, cik vien labi iespējams (VIDEO)

03/02/2019 13:03

Jau vēstīts, ka aizvadītajā naktī otrajā spēlē pēc kārtas ar vārtu guvumu Nacionālajā hokeja līgā (NHL) izcēlās latviešu uzbrucējs Teodors Bļugers, taču viņa pārstāvētā Pitsburgas “Penguins” izbraukumā izlaida 2:0 pārsvaru un ar 2:3 piekāpās Toronto “Maple Leafs”.

Spēles rezultātu 11. minūtes ievadā vairākumā atklāja Sidnijs Krosbijs, kamēr Bļugers, aizvadot karjeras trešo NHL maču, ar lielisku plaukstas metienu savu vārdu teica 14. minūtē, panākot 2:0 “Penguins” labā. Atgādinām, ka Teodors ar precīzu metienu izcēlās arī vakarnakt, kad uzvarā (5:3) pār Otavas “Senators” latvietim izdevās gūt debijas vārtus NHL.

Jāatzīmē, ka abi divi vārtu guvumi tika gūti ar pirmajiem diviem metieniem pa vārtiem.

“Skaidrs, ka, tiekot pie šādas iespējas, tā ir jāizmanto, cik vien labi iespējams,” pēc mača savu sekmīgo NHL karjeras startu komentēja Bļugers. “Cenšos spēlēt, cik vien labi varu un dot komandai labumu. Runājot par vārtu guvumu, ripa tika ieraidīta uzbrukuma zonā, partneris labi pamanīja, ka es slidoju uz vārtu pusi, un man bija nedaudz telpas, lai veiktu metienu, kas izrādījās sekmīgs.”

Pēcspēles intervijas (Bļugera, sākot ar 2:20)

“Pirmajā spēlē šķita, ka viss notiek ļoti ātri, taču šodien jau pie tā ar katru epizodi sāku pierast arvien labāk. Piekrītu, ka mani abi pirmie vārtu guvumi NHL bijuši diezgan līdzīgi. Tā sanāca. Labi, ka abi metieni ielidoja tīklā.”

Bļugers savā trešajā NHL spēlē uz ledus pavadīja 9:08 minūtes (1:22 mazākumā), šajā laikā tiekot pie sava otrā vārtu guvuma pēc kārtas, kā arī izpildot divus raidījumus pa pretinieku cietoksni un cīņu noslēdzot ar pozitīvu lietderības koeficientu +1. Spēlēšanu mazākumā atzīmēja arī Teodors.

“Jā, tas ir manas spēles elements, ko esmu piekopis daudz fārmklubā. Protams, patīkami, ka tiku pie iespējas spēlēt mazākumā arī NHL un prieks, ka mums izdevās noturēt savus vārtus.”

Nākamo spēli “Penguins” aizvadīs naktī uz 6. februāri savā laukumā pret Karolīnas “Hurricanes”.

Jau ziņots, ka Bļugers izsaukumu uz NHL saņēma otrdien. 24 gadus vecais hokejists šosezon uz NHL tika izsaukts pirmo reizi. Latvietis gan izsaukumu saņēma arī pagājušajā sezonā, tomēr debiju planētas spēcīgākajā līgā viņš vēl līdz šim nebija piedzīvojis.

Pēc tam, kad Bļugers tika izsaukts, sociālajā tīklā “Twitter” komandas līdzjutēji pauda prieku par šādu soli, galvenokārt rakstot, ka tas noticis ļoti vēlu, jo pēc viņu domām hokejistam NHL bija jābūt jau iepriekš.

Pārstāvot Amerikas Hokeja līgas (AHL) komandu Viksbāres/Skrentonas “Penguins”, šosezon AHL Bļugers guvis 39 (21+18) punktus. Viņš ir rezultatīvākais spēlētājs savā komandā, kā arī 15. rezultatīvākais visā AHL.