Blūms: šoreiz mums paveicās, bet mēs atdevām visus spēkus

24/05/2017 13:06

Kaut “OlyBet” Latvijas Basketbola līgas (LBL) finālsērijas trešajā mačā “VEF Rīga” komandai paveicies, lai tas notiktu, tā atdeva spēkus par 110%, uzskata vienības kapteinis Jānis Blūms.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka “VEF Rīga” otrdien savā laukumā ar 90:82 pārspēja “Ventspili”, sērijā līdz četrām uzvarām panākot jau 3-0. Vēl otrā puslaika sākumā viesi bija vadībā ar 21 punkta pārsvaru, tomēr cīņas otrajā pusē rīdzinieki parādīja raksturu un izcīnīja uzvaru.

“Bija psiholoģiski ļoti grūti pēc divām uzvarām izbraukumā, turklāt viņiem nebija citu variantu. Maču sākām drausmīgi, laikam domājām, ka būs viegli, bet tā nav – tas ir basketbols,” pēc mača pauda Blūms. “Skatītāji varēja izbaudīt cīņu. “Ventspils” ir malači, cīnījās, bet šoreiz mums paveicās. Tomēr paveicās tāpēc, ka otrajā puslaikā atdevām 110% spēka – ieguldītais darbs atmaksājās.”

“”Play-off” mačos uzvari tikai tad, ja gribi, nevis labāk nospēlē taktiski. Visiem ir sezonas beigas, visi ir noguruši, jūnijs tuvojas, ārā karsts laiks, nav viegli – visi atdod pēdējos spēkus,” Blūms uzsvēra, ka izslēgšanas spēļu basketbols ir specifisks. “Ceturtā spēle būs visgrūtākā, bet ejam spēli pa spēlei un šī jau ir vēsture.”

Ceturtais mačs, kurā var noslēgties šī LBL sezona, jau ceturtdien vēlreiz risināsies “Arēnā Rīga”.

“Zaudējām zem groziem, nevarējām savākt bumbas, viņi sāka visu mest iekšā, bet mēs neko nevarējām izdarīt – palaidām pārsvaru, uzreiz sākās saraustīta spēle un visu atdevām,” aģentūrai LETA pauda “Ventspils” spēlētājs Aigars Šķēle. “Sākumā bijām agresīvi, bet pēc tam mums sadeva sodus un vairs nevarējām tā spēlēt. Tas arī traucēja.”

“Sērijas pirmajā spēlē neatnācām gatavi un viņi iznīcināja mūs jau no pirmās minūtes. Šajā spēlē pirmajā puslaikā tāpat izdarījām ar viņiem, bet nevarējām otro nospēlēt kaut vismaz normālā līmenī. Tomēr viss vēl ir iespējams, jāturpina cīnīties,” uzsvēra jaunākais no brāļiem Šķēlēm.

“VEF Rīga” un “Ventspils” finālā tiekas sesto reizi pēdējo septiņu gadu laikā. Iepriekšējās piecās finālsērijās labāk veicies rīdziniekiem, kuri ieguvuši četrus titulus. Zīmīgi, ka visās finālsērijās piedalījies Janičenoks, vispirms pārstāvot “VEF Rīga”, bet kopš 2014.gada – “Ventspili”.

Regulārajā turnīrā abas komandas tikās divas reizes, abos mačos uzvarot “Ventspilij”. Janvāra vidū ventspilnieki savā laukumā vinnēja ar 81:73, bet marta sākumā emocionālā mačā Kurzemes klubs viesos bija pārāks ar 80:77.

Finālsērijās abas komandas spēkojušās 31 reizi, 20 uzvaras izcīnot “VEF Rīga” komandai, bet 11 – “Ventspilij”.

“Ventspils” Latvijas meistarsacīkstēs triumfējusi deviņas reizes – no 2000. līdz 2006.gadam, 2009. un 2014.gadā. Savukārt “VEF Rīga” komandai ir četri tituli, kuri izcīnīti no 2011. līdz 2013.gadam, kā arī aizpērn.