Bolotņiks: Sanāca, ka viens sitiens visu izšķīra

12/05/2023 14:51
Nokopēts
Ričards Bolotņiks

Latvijas boksera Ričarda Bolotņika cīņas iznākumu sestdien Meksikas pilsētā Gvadalaharā lielā mērā izšķīra viens Ukrainas pārstāvja Oleksandra Gvozdika sitiens, ar kuru Latvijas bokserim tika pārsista uzacs, sarunā ar ziņu aģentūru LETA atklāja Bolotņiks.

Jau ziņots, ka sestdien Meksikā Bolotņiks svara kategorijā līdz 79,4 kilogramiem ar tehnisko nokautu sestajā raundā piekāpās Gvozdikam. “Gvozdiks man sestajā raundā pēc sitiena ar labo roku savainoja kreiso uzaci. Asinis no brūces sāka tecēt acī, un es nevarēju saprast, kas ringā notiek, jo maz ko redzēju,” par cīņas detaļām stāsta Latvijas bokseris.

Viņš stāsta, ka pēc uzacs pārsišanas ukrainis sāka uzbrukt un veltīja Bolotņikam vairākus sitienus, taču tie vismaz tobrīd nebūtu ļāvuši pretiniekam tikt pie uzvaras ar nokautu, ja ne savainojums. “Man negriezās galva vai kā citādi pēc Gvozdika sitieniem kļuva slikti. Visu kontrolēju un dzirdēju, kā treneris kliedza, lai ar vienu kāju pietupstos ringā,” par cīņas beigām saka Bolotņiks. “Tā sanāca, ka viens sitiens visu izšķīra. Dievs domā, ka Gvozdikam uzvaru vajadzēja vairāk.”

Viņš pēc cīņas apturēšanas piecēlās kājās un bija gatavs cīņu turpināt, taču tiesneši izlēma ārstu ringā nesaukt, uzskatot, ka viņa lēmums nav vajadzīgs, lai lemtu par to, vai Latvijas bokseris var turpināt cīņu. “Pirmo raundu, manuprāt, uzvarēja ukrainis, bet no otrā līdz ceturtajam raundam es biju labāks. Piekto īsti neatceros. Domāju, ka pēc punktiem līdz sestajam raundam biju priekšā,” cīņu vērtē Bolotņiks.

Pirms cīņas Latvijas boksera mērķis bija uzvarēt. Tika ņemts vērā, ka Gvozdiks vairāk nekā trīs gadus nebija kāpis ringā un ka viņam, iespējams, būs grūti, jo “viņa stils ir saistīts ar kustēšanos ringā un daudziem sitieniem”. Ar šādu boksēšanās stilu ir jābūt lielai izturībai, bet ukrainim jau ir 36 gadi.

Bolotņiks cīņu aizvadīja pasākumā, kura svarīgākajā cīņā mājinieks Sauls Alvaress uzvarēja britu bokseri Džonu Raideru un aizstāvēja savus pasaules čempiona titulus piecu boksa organizāciju versijās. “Gvozdikam cīņa bija gandrīz kā mājiniekam, jo viņš ir Alvaresa komandā. Tāpēc domāju, ka uzvaru pēc punktiem man nedotu, un bija uzdevums vinnēt ar nokautu,” nianses atklāj bokseris.

Bolotņiks stāsta, ka pirmais raunds aizritēja mierīgāk, bet pēc viņš sāka arvien vairāk uzbrukt, un “ceturtajā un piektajā raundā Gvozdiks jau sāka izlaist vairāk sitienu”. “Domāju, ka, ja ne mana uzacs, es vinnētu,” par iespējamo cīņas iznākumu saka Bolotņiks, atklājot, ka viņš ar treneri Dmitriju Šiholaju gribēja 12 raundu cīņu, bet pretinieki piekrituši tikai desmit raundiem.

“Biju labākajā formā mūžā. Kad beidzās ceturtais no paredzētajiem desmit raundiem un apsēdos savā stūrī, nejutu, ka četrus raundus būtu noboksējis,” saka Jēzus vecumā esošais Latvijas bokseris. Viņš stāsta, ka gads bez cīņām nav mazinājis viņa varēšanu, jo tā laikā aizvadītas trīs labas treniņnometnes ar labiem sparingpartneriem, gatavojoties šai un divām atceltajām cīņām.

Bolotņiks nejūtas kā zaudētājs, jo cīņas iznākumu neizšķīra kāda boksera sportiskais pārākums, bet nākamo cīņu viņš vēlētos aizvadīt augustā vai septembrī. 33 gadus vecais Latvijas bokseris karjeras laikā uzvarējis 19 no 27 cīņām, astoņas no tām noslēdzot ar nokautu, kā arī viena cīņa ir beigusies neizšķirti. 36 gadus vecais Gvozdiks profesionālajā boksā ir aizvadījis 20 cīņas, izcīnot 19 uzvaras, no kurām 15 – ar nokautu.

    Pagaidām neviens nav komentējis
TOP notikumi
1
X
2
3.1
3.4
2.15
5
4.4
1.55
19.07
4
3.75
1.65
1.49
4.6
5.5
1.19
7.5
11.5
1.3
-
3
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām