Botass ātrākais sezonas otrā posma pirmajos divos treniņos

16/04/2021 17:52
Valteri Botass

Somijas pilots Valteri Botass no “Mercedes” komandas piektdien Imolas trasē uzrādīja ātrākos apļa laikus Pirmās formulas (F-1) pasaules čempionāta otrā posma – Emīlijas-Romanjas “Grand Prix” – pirmajās divās treniņbraucienu sesijās.

Pirmajā sesijā Botass Enco un Dīno Ferrāri vārdā nosaukto trasi veica vienā minūtē un 16,564 sekundēs. Viņa komandas biedrs Lūiss Hamiltons bija 0,041 sekundi lēnāks, bet Makss Verstapens (“Red Bull”) atpalika 0,058 sekundes. No pārējiem sportistiem ceturto laiku uzrādīja Šarls Leklērs (“Ferrari”), kurš bija 0,232 sekundes lēnāks par Botasu.

Otrajā sesijā Botass savu ātrāko apli brauca vienā minūtē un 15,551 sekundē. Arī šoreiz otrais bija Hamiltons, kurš atpalika 0,010 sekundes, bet trešais ātrākais laiks bija Pjēram Gaslī (“Alpha Tauri”) – viņš zaudēja 0,078 sekundes. Verstapenam radās tehniskas problēmas ar pārnesumkārbu un viņš otrajā sesijā piedalījās tikai desmit minūtes, uzrādot 14.rezultātu.

Sestdien notiks vēl viena treniņbraucienu sesija un arī kvalifikācija, bet svētdien piloti spēkosies sezonas otrajā posmā. Pirmajā posmā pirms trim nedēļām Hamiltons spraigā cīņā pārspēja Verstapenu. 2020.gadā jau septīto F-1 titulu karjerā un ceturto pēc kārtas ieguva brits Lūiss Hamiltons no “Mercedes”. Iepriekš tas izdevies vienīgi leģendārajam vācu braucējam Mihaelam Šūmaheram.

Otrais finišēja Hamiltona komandasbiedrs soms Valteri Botass, bet trešo vietu ieņēma nīderlandietis Makss Verstapens no “Red Bull” komandas.