Bots pēc triumfa stafetē: Pārspēt Vāciju joprojām ir pārsteigums

15/01/2023 17:13
Nokopēts
Elīna Ieva Vītola, Kristers Aparjods un Mārtiņš Bots/Roberts Plūme

Latvijas kamaniņu braucēji brīžos, kad izdodas pārspēt Vācijas komandu, jūtās gandarīti, sarunā ar žurnālistiem teica Mārtiņš Bots.

Jau ziņots, ka Latvijas kamaniņu braucēji Elīna Ieva Vītola, Kristers Aparjods un Bots/Roberts Plūme svētdien Siguldā izcīnīja zelta medaļas komandu stafetes sacensībās Pasaules kausa piektajā posmā, kas vienlaikus bija arī Eiropas čempionāts. Tikmēr otro vietu ieņēma Vācijas vienība, kas atpalika no latviešiem 0,367 sekundes.  “Pārspēt Vāciju joprojām ir pārsteigums,” norādīja Bots. “Viņiem tomēr ir daudz vairāk uzvaru un tad, kad mēs esam pirmie, tas tomēr ir gandarījums.”

Latvijas kamaniņu braucējiem komandu stafetē izdevās tikt pie zelta godalgām otrajā Pasaules kausa posmā pēc kārtas, taču jau pēc divām nedēļām Oberhofas trasē Vācijā paredzēts pasaules čempionāts. “Šis ir labs atspēriena punkts pirms pasaules čempionāta,” teica Bots. “Zinām, ka mums ir visas nepieciešamās dotības, atliek tikai aizvadīt savus labākos braucienus.”

Tikmēr Aparjods atklāja, ka par startu komandu stafetē nejutis spiedienu, neskatoties uz augsto sasniegumu arī pagājušajā nedēļas nogalē. “Bija tikai pozitīvais spiediens,” atklāja Aparjods. “Visi līdzjutēji pie trases palīdzēja un dzina uz priekšu. Pat ja kaut kas negatīvs kādreiz piezogas klāt, tas ir kā grūdiens vai spēriens, kas liek nedaudz vairāk saņemties vai koncentrēties.”

Aparjodam pēc veiksmīga starta jau trases augšdaļā izdevās iekrāt gandrīz pussekundi lielu pārsvaru pār tuvāko sekotāju. Kamaniņu braucējs kā pamatojumu minēja, ka komandu stafetē starts atrodas zemāk vietā, kur ierasti atrodas starta vieta sieviešu sacensībās,  un tas viņam palīdz ātrāk uzņemt ātrumu. “Pats vienmēr esmu domājis, ka man no dāmu starta ātrāk parasti veicas. Varbūt tas ir uz svara rēķina,” izskaidrojumu veiksmīgajam startam mēģināja rast Aparjods. “Nobraucu labus braucienus un labam laikam bija jābūt. Man tas nebija nekas īpašs.”

Stafetes kopvērtējumā pēc trīs sacensībām Latvija ar 285 punktiem kļuvusi par līderi, bet otrajā pozīcijā ar 270 punktiem ir Vācija, kamēr trešo vietu ar 190 punktiem ieņem Itālija. Pirms tam sieviešu sacensībās Vītola izcīnīja bronzu, Sigita Bērziņa bija sestā, bet Kendija Aparjode, kura bija ātrāka pirmajā braucienā, samierinājās ar septīto vietu.

Jau ziņots, ka dienu iepriekš Bots/Plūme un Eduards Ševics-Mikeļševics/Lūkass Krasts ieņēma attiecīgi otro un trešo vietu Eiropas čempionātā, bet sieviešu divnieku ekipāžu sacensībās Anda Upīte/Sanija Ozoliņa izcīnīja sudraba godalgu. Tāpat sestdien notikušajās vīriešu vieninieku sacensībās Kristers Aparjods noslēdza labāko trijnieku, bet sesto vietu ieņēma Gints Bērziņš.

No 27. līdz 29.janvārim Oberhofā kamaniņu braucēji cīnīsies par godalgām pasaules čempionātā, bet vēlāk paliks turpat Vācijā, kur nākamie divi Pasaules kausa posmi notiks Altenbergā (no 3. līdz 5.februārim) un Vinterbergā (no 10. līdz 12.februārim). Nedēļu vēlāk astotais posms notiks Šveices trasē Sanktmoricā, bet sezonas noslēgums iecerēts nedēļu vēlāk Vinterbergā, kur sportisti atkārtoti sacentīsies no 24. līdz 26.februārim.

Latvijas kamaniņu braucēji triumfē EČ komandu stafetē

TOP notikumi
1
X
2
3.11
4.15
2.18
2.45
4.38
2.61
3.25
3.5
2.15
1.41
4.8
7.25
1.53
-
2.55
2
3.6
3.5
3.8
4
1.83
5.75
4.4
1.53
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām